
Hikvision
0,00 ₼
| Power Supply | 5 to 16 V DC |
| Power Consumption | Max. 1.2W |
| Camera Material | Metal |
| Product Dimension | 74.8 mm × 48.2 mm × 41.7 mm (2.9" × 1.9\" × 1.7\") Note: with rubber cushion, the height is 43.7 mm (1.7)" |
| Product Weight | Approx. 114 g (0.3 lb.) |
| Startup and Operating Conditions | -40 °C to +75 °C (-40 °F to +167 °F), humidity 90% or less (non-condensing) |
| Cable Length | 480±50 mm (without connector) |
| Protection | IP68(IEC 60529-2013), IK10(IEC 62262:2002), IP69K(ISO 20653:2013) |
| Min. Illumination | 0.01 Lux @ (F1.2, AGC ON) |
| Image Sensor | 1/2.8" Progressive Scan CMOS |
| Case Type | Square camera |
| Resolution | 1920 × 1080 |
| Shutter Speed | 1/25 s to 1/30, 000 s |
| Day & Night | Color |
| Focal Length & FOV | Wide Angle: 1mm, horizontal: 202°(±5°), vertical: 123°(±5°) |
| Lens Type | Fixed focal lens, 1 mm |
| Lens Mount | M12 |
| Video Standard | AHD |
| Frame Rate | Default 1080P@25 fps, 1080P@30 fps customizable |
| Wide Dynamic Range (WDR) | 96 dB |
| SNR | 42 dB |
| Video Output | 1-way coaxial HD |
| Interface Type | 1 Vpp Composite Output (BM 4F plug) Pin sequence: 1: power, 2: ground, 3: video, 4: NA |
| Certification | CE: CE-LVD, CE-EMC, CE-RoHS; CB; IP+IK: IP68(IEC 60529-2013), IK10(IEC 62262:2002), IP69K(ISO 20653:2013); E-Mark; |
| Built-in Mic | Not Supported |
| Built-in Speaker | Not Supported |