
Hikvision
0,00 ₼
| Product Weight | 128g±5% |
| Protection | IP5X |
| Power Supply | DC 9 to 16 V |
| Power Consumption | Max 2 W |
| Camera Dimension | 84 mm × 45 mm × 74.2mm, tolerance ±1 mm |
| Startup and Operating Conditions | -40 °C to +75 °C (-40 °F to +167 °F), 90% or less (non-condensing) |
| Cable Length | 2500 mm±50 |
| Min. Illumination | 0 lux with IR |
| Image Sensor | 1/2.8" Progressive Scan CMOS |
| Resolution | 1920x1080 |
| Shutter Speed | 1/25 s to 1/30, 000 s |
| Day & Night | IR: normally open; Picture: normally B&W |
| Angle Adjustment | Lens cone adjustment, up -72°, down 36°,Left -63°,right 63° |
| Lens Mount | M12 |
| Focal Length & FOV | 6mm: horizontal: 52°(±3°), vertical: 29°(±3°), diagonal: 61°(±3°) 4mm: horizontal: 87°(±3°), vertical: 44°(±3°), diagonal:104°(±3°) |
| IR Wavelength | 940 nm |
| Supplement Light Range | 2 m |
| Frame Rate | Default 1080P@30fps, 1080P@25fps customizable |
| SNR | 42 dB |
| Video Output | 1-way coaxial HD, conforming to HDTVI |
| Interface Style | 1 Vpp Composite Output (aviation plug) B pin sequence: 1: video, 2: audio, 3: power, 4: ground |
| Built-in Mic | Supported |
| Built-in Speaker | Not supported |