
Hikvision
0,00 ₼
| Network Storage | NAS (NFS, SMB/CIFS) |
| Protocols | TCP/IP, ICMP, HTTP, HTTPS, FTP, DHCP, DNS, DDNS, RTP, RTSP, RTCP, NTP, UPnP, SMTP, SNMP, IGMP, 802.1X, QoS, IPv6, Bonjour |
| Alarm Trigger | Video tampering, network disconnected, IP address conflicted |
| General Function | Anti-flicker, heartbeat, mirror, password protection, privacy mask, watermark, IP address filter |
| Startup and Operating Conditions | -30 °C to 60 °C (-22 °F to 140 °F), humidity: 95% or less (non-condensing) |
| Power Supply | 12 VDC ± 25%, PoE (802.3af) |
| Power Consumption and Current | Max. 4 W/6 W (PoE) |
| Dimensions | Φ 110 mm × 93.2 mm (4.33" × 3.67") |
| Interface Protection | IP67 |
| Image Sensor | 1/3" progressive scan CMOS |
| Min. Illumination | Color: 0.01 Lux @(F1.2,AGC ON), 0 Lux with IR |
| Shutter Speed | 1/3 s to 1/100, 000 s, support slow shutter |
| Day &Night | IR cut filter with auto switch |
| Wide Dynamic Range | 120 dB |
| Angle Adjustment | Pan: 0° to 360°, tilt: 0° to 75°, rotation: 0° to 360° |
| DNR | 3D DNR |
| Lens | 2.8 , horizontal field of view 98°, 4 mm , horizontal field of view 75° 6 mm , horizontal field of view 50° |
| Lens Mount | M12 |
| IR Range | Up to 30 m |
| Max. Resolution | 2688 × 1520 |
| Video Compression | Main stream: H.264+/H.264 Sub stream: H.264/MJPEG |
| H.264 Type | Main Profile/High profile |
| Video Bit Rate | 32 Kbps to 16 Mbps |
| Image Setting | Brightness, saturation, contrast, sharpness are adjustable via web browser or client software |
| Day/Night Switch | Support auto, scheduled |
| Main Stream Max. Frame Rate | 50Hz: 20fps @(2688 × 1520), 20fps @(2304 × 1296), 25fps @(1920 × 1080, 1280 × 720) 60Hz: 20fps @(2688 × 1520), 20fps @(2304 × 1296), 30fps @(1920 × 1080, 1280 × 720) |
| Diğer | Mirror, BLC (area configurable), region of interest (support 1 fixed region) |
| Sub-stream Max. Frame Rate | 50Hz: 25fps @(640 × 360, 352 × 288) 60Hz: 30fps @(640 × 360, 352 × 240) |
| Communication Interface | 1 RJ45 10M/100M self-adaptive Ethernet port |
| Exception Detection | Motion detection |
| Standard | ONVIF (PROFILE S, PROFILE G), ISAPI |