
Hikvision
0,00 ₼
| EMC | FCC (47 CFR Part 15, Subpart B); CE-EMC (EN 55032: 2015, EN 61000-3-2: 2014, EN 61000-3-3: 2013, EN 50130-4: 2011+ A1: 2014); RCM (AS/NZS CISPR 32: 2015); KC (KN 32: 2015, KN 35: 2015) |
| Təhlükəsizlik | UL (UL 60950-1); CB (IEC 60950-1: 2005 + Am 1: 2009 + Am 2: 2013); CE-LVD (EN 60950-1: 2005 + Am 1: 2009 + Am 2: 2013); LOA (IEC/EN 60950-1) |
| Ətraf Mühit | CE-RoHS (2011/65/EU); WEEE (2012/19/EU); Reach (Regulation (EC) No 1907/2006) |
| Mühafizə | IP67 (IEC 60529-2013), IK10 (IEC 62262:2002) |
| Ətraf Mühit Səs Filtrasiyası | Bəli |
| Audio Nümunə Götürmə Sürəti | 8 kHz/16 kHz/32 kHz/44.1 kHz/48 kHz |
| Audio Sıxılması | G.711ulaw/G.711alaw/G.722.1/G.726/MP2L2/PCM/MP3/AAC-LC |
| Audio Bit Sürəti | 64 Kbps (G.711ulaw/G.711alaw)/16 Kbps (G.722.1)/16 Kbps (G.726)/32 to 192 Kbps (MP2L2)/8 to 320 Kbps (MP3)/16 to 64 Kbps (AAC-LC) |
| Görüntü Sensoru | 1/3" Progressive Scan CMOS |
| Maks. Həlletmə | 2688 × 1520 |
| Min. İşıqlandırma | Color: 0.003 Lux @ (F1.4, AGC ON), B/W: 0 Lux with IR |
| Gündüz & Gecə | İQ kəsici filtr |
| Örtük Vaxtı | 1/3 s to 1/100,000 s |
| Bucaq Tənzimlənməsi | Pan: 0° to 355°, tilt: 0° to 90°, rotate: 0° to 360° |
| DORI | 2.8 to 12 mm: Wide: D: 64.0 m, O: 25.4 m, R: 12.8 m, I: 6.4 m Tele: D: 190 m, O: 75.4 m, R: 38.0 m, I: 19.0 m |
| Üz Tutma | Bəli |
| Perimetr Mühafizəsi | Line crossing, intrusion, region entrance, region exiting Support alarm triggering by specified target types (human and vehicle) |
| Əsas Hadisə | Motion detection (support alarm triggering by specified target types (human and vehicle)),video tampering alarm,exception |
| Əlaqələndirmə | Upload to FTP/NAS/memory card,notify surveillance center,send email,trigger recording,trigger capture,audible warning |
| Ağıllı Hadisə | Scene change detection |
| Qidalanma | 12 VDC ± 25%, 1.08 A, max. 13 W,Ø5.5 mm coaxial power plug,reverse polarity protection, PoE: IEEE 802.3at, Class 4, max. 15 W |
| Saxlama Şərtləri | -30 °C to 60 °C (-22 °F to 140 °F). Humidity 95% or less (non-condensing) |
| İşə Salma və İstismar Şərtləri | -30 °C to 60 °C (-22 °F to 140 °F). Humidity 95% or less (non-condensing) |
| Material | ADC12 |
| Ölçülər | 97.9 mm × 93 mm × 308.5 mm (3.9" × 3.7" × 12.1") |
| Qablaşdırma Ölçüləri | 385 mm × 190 mm × 180 mm (15.2" × 7.5" × 7.1") |
| Qablaşdırma ilə Çəki | Approx. 2011 g (4.4 lb.) |
| Dil | 33 languages: English, Russian, Estonian, Bulgarian, Hungarian, Greek, German, Italian, Czech, Slovak, French, Polish, Dutch, Portuguese, Spanish, Romanian, Danish, Swedish, Norwegian, Finnish, Croatian, Slovenian, Serbian, Turkish, Korean, Traditional Chinese, Thai, Vietnamese, Japanese, Latvian, Lithuanian, Portuguese (Brazil), Ukrainian |
| Ümumi Funksiya | Heartbeat, mirror, flash log, password reset via email, pixel counter, anti-banding |
| Əlavə İşıq Növü | IR |
| Əlavə İşıq Mənzili | Up to 60 m |
| İQ Dalğa Uzunluğu | 850 nm |
| Ağıllı Əlavə İşıq | Bəli |
| Geniş Dinamik Diapazon (WDR) | 120 dB |
| SNR | ≥ 52 dB |
| Məxfilik Maskası | 4 programmable polygon privacy masks |
| Gündüz/Gecə Keçidi | Day, Night, Auto, Schedule |
| Görüntü Yaxşılaşdırması | BLC, HLC, 3D DNR |
| Görüntü Parametrlərinin Keçidi | Bəli |
| Görüntü Parametrləri | Rotate mode, saturation, brightness, contrast, sharpness, gain, white balance adjustable by client software or web browser |
| Həyəcan Siqnalı | 1 input, 1 output (max. 24 VDC/24 VAC, 1 A) |
| Audio | 1 input (line in), two-core terminal block, max. input amplitude: 3.3 Vpp, input impedance: 4.7 KΩ, interface type: non-equilibrium, 1 output (line out), two-core terminal block, max. output amplitude: 3.3 Vpp, output impedance: 100 Ω, interface type: non-equilibrium |
| Daxili Yaddaş | Built-in memory card slot, support microSD/microSDHC/microSDXC card, up to 512 GB |
| Sıfırlama Düyməsi | Bəli |
| Ethernet İnterfeysi | 1 RJ45 10 M/100 M self-adaptive Ethernet port |
| Fokus Məsafəsi & Görüş Sahəsi | 2.8 to 12 mm, horizontal FOV 108° to 30°, vertical FOV 56° to 17°, diagonal FOV 131° to 35° |
| Linza Növü | Varifocal lens, motor-driven lens, 2.8 to 12 mm |
| Diyafram Açıqlığı | F1.4 |
| Linza Montajı | Ø14 |
| Diyafram Növü | Fixed |
| Eyni Anda Canlı Baxış | Up to 6 channels |
| API | Open Network Video Interface ( Profile S, Profile G, Profile T), ISAPI, SDK, ISUP |
| Protokollar | TCP/IP, ICMP, HTTP, HTTPS, FTP, DHCP, DNS, DDNS, RTP, RTSP, RTCP, NTP, UPnP, SMTP, IGMP, 802.1X, QoS, IPv4, IPv6, UDP, Bonjour, SSL/TLS, PPPoE, SNMP, ARP, WebSocket, WebSockets |
| İstifadəçi/Host | Up to 32 users 3 user levels: administrator, operator, and user |
| Təhlükəsizlik | Password protection, complicated password, HTTPS encryption, IP address filter, Security Audit Log, basic and digest authentication for HTTP/HTTPS, TLS 1.1/1.2, WSSE and digest authentication for Open Network Video Interface |
| Şəbəkə Yaddaşı | NAS (NFS, SMB/CIFS), auto network replenishment (ANR) Together with high-end Hikvision memory card, memory card encryption and health detection are supported. |
| Müştəri | iVMS-4200, Hik-Connect, Hik-Central |
| Veb Brauzer | Plug-in required live view: IE 10, IE 11, Plug-in free live view: Chrome 57.0+, Firefox 52.0+, Edge 89+, Local service: Chrome 57.0+, Firefox 52.0+, Edge 89+ |
| Əsas Axın | 50 Hz: 25 fps (2688 × 1520, 1920 × 1080, 1280 × 720) 60 Hz: 30 fps (2688 × 1520, 1920 × 1080, 1280 × 720) |
| Alt Axın | 50 Hz: 25 fps (1280 × 720, 640 × 480, 640 × 360) 60 Hz: 30 fps (1280 × 720, 640 × 480, 640 × 360) |
| Üçüncü Axın | 50 Hz: 10 fps (1920 × 1080, 1280 × 720, 640 × 480, 640 × 360) 60 Hz: 10 fps (1920 × 1080, 1280 × 720, 640 × 480, 640 × 360) *Third stream is supported under certain settings. |
| Video Sıxılması | Main stream: H.265/H.264/H.265+/H.264+ Sub-stream: H.265/H.264/MJPEG Third stream: H.265/H.264 *Third stream is supported under certain settings. |
| Video Bit Sürəti | 32 Kbps to 8 Mbps |
| H.264 Növü | Baseline Profile/Main Profile/High Profile |
| H.265 Növü | Main Profile |
| Bit Sürəti Nəzarəti | CBR/VBR |
| Miqyaslanabilən Video Kodlaşdırma (SVC) | H.264 and H.265 encoding |
| Maraq Bölgəsi (ROI) | 1 fixed region for main stream and sub-stream |