
Hikvision
0,00 ₼
| EMC | FCC SDoC (47 CFR Part 15, Subpart B); CE-EMC (EN 55032: 2015, EN 61000-3-2: 2014, EN 61000-3-3: 2013, EN 50130-4: 2011 +A1: 2014); RCM (AS/NZS CISPR 32: 2015); IC VoC (ICES-003: Issue 6, 2016); KC (KN 32: 2015, KN 35: 2015) |
| Təhlükəsizlik | UL (UL 60950-1); CB (IEC 60950-1:2005 + Am 1:2009 + Am 2:2013, IEC 62368-1:2014); CE-LVD (EN 60950-1:2005 + Am 1:2009 + Am 2:2013, IEC 62368-1:2014); LOA (IEC/EN 60950-1) |
| Ətraf Mühit | CE-RoHS (2011/65/EU); WEEE (2012/19/EU); Reach (Regulation (EC) No 1907/2006) |
| Mühafizə | IP67 (IEC 60529-2013), IK10 (IEC 62262:2002) |
| Audio Sıxılması | G.711ulaw/G.711alaw/G.722.1/G.726/MP2L2/PCM/MP3/AAC-LC |
| Audio Bit Sürəti | 64 Kbps (G.711ulaw/G.711alaw)/16 Kbps (G.722.1)/16 Kbps (G.726)/32 to 192 Kbps (MP2L2)/8 to 320 Kbps (MP3)/16 to 64 Kbps (AAC-LC) |
| Audio Nümunə Götürmə Sürəti | 8 kHz/16 kHz/32 kHz/44.1 kHz/48 kHz |
| Ətraf Mühit Səs Filtrasiyası | Bəli |
| Görüntü Sensoru | 1/1.8" Progressive Scan CMOS |
| Maks. Həlletmə | 2688 × 1520 |
| Min. İşıqlandırma | Color: 0.0005 Lux @ (F1.0, AGC ON), 0 Lux with white light |
| Örtük Vaxtı | 1/3 s to 1/100,000 s |
| Bucaq Tənzimlənməsi | Pan: 0° to 355°, tilt: 0° to 90°, rotate: 0° to 360° |
| DORI | D: 69 m to 124 m, O: 27.4 m to 49.3 m, R: 13.8 m to 24.8 m, I: 6.9 m to 12.4 m |
| Üz Tutma | Bəli |
| Əsas Hadisə | Motion detection (human and vehicle targets classification), video tampering alarm, exception |
| Ağıllı Hadisə | Line crossing detection, intrusion detection, region entrance detection, region exiting detection (support alarm triggering by specified target types (human and vehicle)) Scene change detection |
| Əlaqələndirmə | Upload to NAS/memory card/FTP, notify surveillance center, trigger recording, trigger capture, send email |
| Qidalanma | 12 VDC ± 25% 1.21 A, max. 14.5 W, two-core terminal block PoE: 802.3at, Class 4, 42.5 V to 57 V, 0.43 A to 0.32 A, max. 18 W |
| Ölçülər | 327.9 mm × 97.9 mm × 90.9 mm (12.9" × 3.9" × 3.6") |
| Qablaşdırma Ölçüləri | 385 mm × 190 mm ×180 mm (15.2" × 7.5" × 7.1") |
| Qablaşdırma ilə Çəki | Approx. 2521 g (5.6 lb.) |
| Saxlama Şərtləri | -30 °C to 60 °C (-22 °F to 140 °F). Humidity 95% or less (non-condensing) |
| İşə Salma və İstismar Şərtləri | -30 °C to 60 °C (-22 °F to 140 °F). Humidity 95% or less (non-condensing) |
| Dil | 33 languages English, Russian, Estonian, Bulgarian, Hungarian, Greek, German, Italian, Czech, Slovak, French, Polish, Dutch, Portuguese, Spanish, Romanian, Danish, Swedish, Norwegian, Finnish, Croatian, Slovenian, Serbian, Turkish, Korean, Traditional Chinese, Thai, Vietnamese, Japanese, Latvian, Lithuanian, Portuguese (Brazil), Ukrainian |
| Ümumi Funksiya | Anti-flicker, heartbeat, mirror, privacy mask, flash log, password reset via email, pixel counter |
| Əlavə İşıq Növü | Ağ İşıq |
| Əlavə İşıq Mənzili | Up to 60 m |
| Ağıllı Əlavə İşıq | Bəli |
| Görüntü Parametrlərinin Keçidi | Bəli |
| Görüntü Parametrləri | Rotate mode, saturation, brightness, contrast, sharpness, gain, white balance adjustable by client software or web browser |
| Gündüz/Gecə Keçidi | Auto, Schedule |
| Geniş Dinamik Diapazon (WDR) | 130 dB |
| SNR | ≥ 52 dB |
| Görüntü Yaxşılaşdırması | BLC, HLC, 3D DNR |
| Ethernet İnterfeysi | 1 RJ45 10 M/100 M self-adaptive Ethernet port |
| Daxili Yaddaş | Built-in memory card slot, support microSD/microSDHC/microSDXC card, up to 512 GB |
| Audio | 1 input (line in), 3.5 mm connector, max. input amplitude: 3.3 Vpp, input impedance: 4.7 KΩ, interface type: non-equilibrium 1 output (line out), 3.5 mm connector, max. output amplitude: 3.3 Vpp, output impedance: 100 Ω, interface type: non-equilibrium |
| Həyəcan Siqnalı | 1 input, 1 output (max. 24 VDC/24 VAC, 1 A) |
| Sıfırlama Düyməsi | Bəli |
| Linza Növü | Varifocal lens, motorized lens, 3.6 to 9 mm |
| Fokus Məsafəsi & Görüş Sahəsi | 3.6 to 9 mm, horizontal FOV 92.3° to 48°, vertical FOV 48.4° to 27°, diagonal FOV 112.2° to 55° |
| Linza Montajı | Ø20 |
| Diyafram Növü | Fixed |
| Diyafram Açıqlığı | F1.0 |
| Protokollar | TCP/IP, ICMP, HTTP, HTTPS, FTP, DHCP, DNS, DDNS, RTP, RTSP, NTP, UPnP, SMTP, IGMP, 802.1X, QoS, IPv4, IPv6, UDP, Bonjour, SSL/TLS, PPPoE, SNMP, ARP, WebSocket, WebSockets |
| Eyni Anda Canlı Baxış | Up to 6 channels |
| API | Open Network Video Interface (PROFILE S, PROFILE G, PROFILE T), ISAPI, SDK |
| İstifadəçi/Host | Up to 32 users. 3 user levels: administrator, operator and user |
| Təhlükəsizlik | Password protection, complicated password, HTTPS encryption, IP address filter, Security Audit Log, basic and digest authentication for HTTP/HTTPS, TLS 1.1/1.2, WSSE and digest authentication for Open Network Video Interface |
| Şəbəkə Yaddaşı | NAS (NFS, SMB/CIFS), auto network replenishment (ANR) Together with high-end Hikvision memory card, memory card encryption and health detection are supported |
| Müştəri | iVMS-4200, Hik-Connect, Hik-Central |
| Veb Brauzer | Plug-in required live view: IE 10, IE 11 Plug-in free live view: Chrome 57.0+, Firefox 52.0+, Edge 89+ Local service: Chrome 57.0+, Firefox 52.0+, Edge 89+ |
| Əsas Axın | 50 Hz: 25 fps (2688 × 1520, 1920 × 1080, 1280 × 720) 60 Hz: 30 fps (2688 × 1520, 1920 × 1080, 1280 × 720) |
| Alt Axın | 50 Hz: 25 fps (1280 × 720, 640 × 480, 640 × 360) 60 Hz: 30 fps (1280 × 720, 640 × 480, 640 × 360) |
| Üçüncü Axın | 50 Hz: 10 fps (1920 × 1080, 1280 × 720, 640 × 480, 640 × 360) 60 Hz: 10 fps (1920 × 1080, 1280 × 720, 640 × 480, 640 × 360) *Third stream is supported under certain settings. |
| Video Sıxılması | Main stream: H.265/H.264/H.265+/H.264+ Sub-stream: H.265/H.264/MJPEG Third stream: H.265/H.264 *Third stream is supported under certain settings. |
| Video Bit Sürəti | 32 Kbps to 8 Mbps |
| H.264 Növü | Baseline Profile/Main Profile/High Profile |
| H.265 Növü | Main Profile |
| Bit Sürəti Nəzarəti | CBR/VBR |
| Miqyaslanabilən Video Kodlaşdırma (SVC) | H.265 and H.264 encoding |
| Maraq Bölgəsi (ROI) | 1 fixed region for main stream and sub-stream |