
Hikvision
0,00 ₼
| EMC | FCC (47 CFR Part 15, Subpart B); CE-EMC (EN 55032: 2015, EN 61000-3-2: 2014, EN 61000-3-3: 2013, EN 50130-4: 2011 +A1: 2014); RCM (AS/NZS CISPR 32: 2015); IC (ICES-003: Issue 6, 2016); KC (KN 32: 2015, KN 35: 2015) |
| Təhlükəsizlik | UL (UL 60950-1); CB (IEC 60950-1:2005 + Am 1:2009 + Am 2:2013); CE-LVD (EN 60950-1:2005 + Am 1:2009 + Am 2:2013) |
| Ətraf Mühit | CE-RoHS (2011/65/EU); WEEE (2012/19/EU); Reach (Regulation (EC) No 1907/2006) |
| Mühafizə | IP67 (IEC 60529-2013), IK10 (IEC 62262:2002) |
| Audio Sıxılması | G.711ulaw/G.711alaw/G.722.1/G.726/MP2L2/PCM/MP3/AAC-LC |
| Audio Bit Sürəti | 64 Kbps (G.711ulaw/G.711alaw)/16 Kbps (G.722.1)/16 Kbps (G.726)/16 Kbps to 64 Kbps (AAC-LC)/32 to 192 Kbps (MP2L2)/8 to 320 Kbps (MP3) |
| Audio Nümunə Götürmə Sürəti | 8 kHz/16 kHz/32 kHz/44.1 kHz/48 kHz |
| Ətraf Mühit Səs Filtrasiyası | Bəli |
| Görüntü Sensoru | 1/2.4" Progressive Scan CMOS |
| Min. İşıqlandırma | Color: 0.005 Lux @ (F1.6, AGC ON), B/W: 0 Lux with IR |
| Örtük Vaxtı | 1/3 s to 1/100,000 s |
| Gündüz & Gecə | İQ kəsici filtr |
| Bucaq Tənzimlənməsi | Pan: 0° to 355°, tilt: 0° to 75°, rotate: 0° to 355° |
| Maks. Həlletmə | 3200 × 1800 |
| DORI | 2.8 to 12 mm: Wide: D: 68 m, O: 27 m, R: 13 m, I: 7 m Tele: D: 200 m, O: 79 m, R: 40 m, I: 20 m |
| Əsas Hadisə | Motion detection (human and vehicle targets classification), video tampering alarm, exception |
| Ağıllı Hadisə | Line crossing detection, intrusion detection Supports human and vehicle targets classification Face detection |
| Əlaqələndirmə | Upload to FTP/memory card/NAS, notify surveillance center, trigger recording, trigger capture, send email, audible warning, trigger alarm output |
| Material | Upper cover and base: metal, bubble: plastic |
| Ölçülər | Ø153.3 mm × 111.6 mm (Ø6.1 × 4.4\")" |
| Qablaşdırma Ölçüləri | 244 mm × 174 mm × 173 mm (9.7" × 6.9" × 6.9") |
| Qablaşdırma ilə Çəki | Approx. 1479 g (3.1 lb.) |
| Saxlama Şərtləri | -30 °C to 60 °C (-22 °F to 140 °F). Humidity 95% or less (non-condensing) |
| İşə Salma və İstismar Şərtləri | -30 °C to 60 °C (-22 °F to 140 °F). Humidity 95% or less (non-condensing) |
| Ümumi Funksiya | Heartbeat, mirror, password reset via email, pixel counter, anti-flicker |
| Qidalanma | 12 VDC ± 25%, 0.88 A, max. 10.5 W, Ø5.5 mm coaxial power plug, reverse polarity protection, PoE: IEEE 802.3af, Class 3, max. 12.5 W |
| Dil | 33 languages English, Russian, Estonian, Bulgarian, Hungarian, Greek, German, Italian, Czech, Slovak, French, Polish, Dutch, Portuguese, Spanish, Romanian, Danish, Swedish, Norwegian, Finnish, Croatian, Slovenian, Serbian, Turkish, Korean, Traditional Chinese, Thai, Vietnamese, Japanese, Latvian, Lithuanian, Portuguese (Brazil), Ukrainian |
| Əlavə İşıq Növü | IR |
| Ağıllı Əlavə İşıq | Bəli |
| İQ Dalğa Uzunluğu | 850 nm |
| Əlavə İşıq Mənzili | Up to 40 m |
| Görüntü Parametrlərinin Keçidi | Bəli |
| Görüntü Parametrləri | Rotate mode, saturation, brightness, contrast, sharpness, gain, white balance, adjustable by client software or web browser |
| Gündüz/Gecə Keçidi | Day, Night, Auto, Schedule |
| Görüntü Yaxşılaşdırması | BLC, HLC, 3D DNR |
| SNR | ≥ 52 dB |
| Geniş Dinamik Diapazon (WDR) | 120 dB |
| Məxfilik Maskası | 4 programmable polygon privacy masks |
| Ethernet İnterfeysi | 1 RJ45 10 M/100 M self-adaptive Ethernet port |
| Audio | 1 input (line in), two-core terminal block, max. input amplitude: 3.3 Vpp, input impedance: 4.7 KΩ, interface type: non-equilibrium; 1 output (line out), two-core terminal block, max. output amplitude: 3.3 Vpp, output impedance: 100 Ω, interface type: non-equilibrium |
| Daxili Yaddaş | Built-in memory card slot, support microSD card, up to 512 GB |
| Həyəcan Siqnalı | 1 input, 1 output (max. 24 VDC/24 VAC, 1 A) |
| Sıfırlama Düyməsi | Bəli |
| Linza Növü | Varifocal lens, motorized lens, 2.8 to 12 mm |
| Fokus Məsafəsi & Görüş Sahəsi | 2.8 to 12 mm, horizontal FOV 106° to 35°, vertical FOV 56° to 20°, diagonal FOV 127° to 41° |
| Linza Montajı | Ø14 |
| Diyafram Növü | Fixed |
| Diyafram Açıqlığı | F1.6 |
| Protokollar | TCP/IP, ICMP, HTTP, HTTPS, FTP, DHCP, DNS, DDNS, RTP, RTSP, NTP, UPnP, SMTP, IGMP, 802.1X, QoS, IPv4, IPv6, UDP, Bonjour, SSL/TLS, PPPoE, SNMP, WebSocket, WebSockets, SRTP, SFTP |
| Eyni Anda Canlı Baxış | Up to 6 channels |
| API | Open Network Video Interface (Profile S, Profile G, Profile T), ISAPI, SDK, ISUP |
| İstifadəçi/Host | Up to 32 users. 3 user levels: administrator, operator and user |
| Təhlükəsizlik | Password protection, complicated password, HTTPS encryption, 802.1X authentication (EAP-TLS, EAP-LEAP, EAP-MD5), watermark, IP address filter, basic and digest authentication for HTTP/HTTPS, WSSE and digest authentication for Open Network Video Interface, RTP/RTSP over HTTPS, control timeout settings, security audit log, TLS 1.1/1.2/1.3, host authentication (MAC address) |
| Şəbəkə Yaddaşı | NAS (NFS, SMB/CIFS), auto network replenishment (ANR) |
| Müştəri | iVMS-4200, Hik-Connect, Hik-Central |
| Veb Brauzer | Plug-in required live view: IE 10, IE 11, Plug-in free live view: Chrome 57.0+, Firefox 52.0+, Edge 89+, Local service: Chrome 57.0+, Firefox 52.0+, Edge 89+ |
| Əsas Axın | 50 Hz: 25 fps (3200 × 1800, 2688 × 1520, 1920 × 1080, 1280 × 720) 60 Hz: 30 fps (3200 × 1800, 2688 × 1520, 1920 × 1080, 1280 × 720) |
| Alt Axın | 50 Hz: 25 fps (1280 x 720, 640 × 480, 640 × 360) 60 Hz: 30 fps (1280 x 720, 640 × 480, 640 × 360) |
| Üçüncü Axın | 50 Hz: 10 fps (1920 × 1080, 1280 × 720, 640 × 480, 640 × 360) 60 Hz: 10 fps (1920 × 1080, 1280 × 720, 640 × 480, 640 × 360) *Third stream is supported under certain settings. |
| Video Sıxılması | Main stream: H.265/H.264/H.264+/H.265+ Sub-stream: H.265/H.264/MJPEG Third stream: H.265/H.264 *Third stream is supported under certain settings. |
| Video Bit Sürəti | 32 Kbps to 16 Mbps |
| H.264 Növü | Baseline Profile/Main Profile/High Profile |
| H.265 Növü | Main Profile |
| Bit Sürəti Nəzarəti | CBR/VBR |
| Miqyaslanabilən Video Kodlaşdırma (SVC) | H.264 and H.265 encoding |
| Maraq Bölgəsi (ROI) | 1 fixed region for main stream and sub-stream |