
Hikvision
0,00 ₼
| EMC | CE-EMC: EN 55032: 2015+A11:2020+A1:2020, EN IEC 61000-3-2:2019+A1:2021, EN 61000-3-3:2013+A1:2019+A2:2021, EN 50130-4: 2011+A1:2014, RCM: AS/NZS CISPR 32: 2015, IC: ICES-003: Issue 7 |
| Təhlükəsizlik | CB: IEC 62368-1:2014, CE-LVD: EN 62368-1:2014+A11:2017 |
| Ətraf Mühit | CE-RoHS: 2011/65/EU, WEEE: 2012/19/EU, Reach: Regulation (EC) No 1907/2006 |
| Nəqliyyat Sertifikatı | IATA Dangerous Goods Regulations, Dangerous Goods List, International Maritime Dangerous Goods Code |
| Audio Növü | Mono səs |
| Audio Sıxılması | G.711/G.722.1/G.726/MP2L2/PCM/MP3/AAC-LC |
| Audio Bit Sürəti | 64 Kbps (G.711)/16 Kbps (G.722.1)/16 Kbps (G.726)/32 to 192 Kbps (MP2L2)/8 to 48 Kbps (PCM)/8 to 320 Kbps (MP3)/16 to 64 Kbps (AAC-LC) |
| Audio Nümunə Götürmə Sürəti | 8 kHz/16 kHz/32 kHz/48 kHz |
| Ətraf Mühit Səs Filtrasiyası | Bəli |
| Görüntü Sensoru | 1/3" Progressive Scan CMOS |
| Maks. Həlletmə | 2688 × 1520 |
| Min. İşıqlandırma | Color: 0.008 Lux @ (F2.0, AGC ON) |
| Örtük Vaxtı | 1 s to 1/100,000 s |
| DORI | 2.8 mm: D: 78.4 m, O: 31.1 m, R: 15.7 m, I: 7.8 m 4 mm: D: 94.4 m, O: 37.5 m, R: 18.9 m, I: 9.4 m |
| Perimetr Mühafizəsi | Line crossing, intrusion, region entrance, region exiting Support alarm triggering by specified target types (human and vehicle) Support combined event alarm triggering |
| Əsas Hadisə | Motion detection,video tampering alarm,network disconnected,IP address conflict,illegal login,HDD full,HDD error,video quality diagnosis,vibration detection |
| Ağıllı Hadisə | scene change detection,audio exception detection,defocus detection |
| Əlaqələndirmə | Upload to FTP/NAS/memory card,notify surveillance center,send email,trigger recording,trigger capture |
| Qidalanma | 12 VDC ± 20%, 0.19 A, max. 2.28 W, Ø5.5 mm coaxial power plug |
| Material | Aluminum alloy |
| Ölçülər | 50.8 mm × 48.3 mm × 30.6 mm (2.0" × 1.9" × 1.2") |
| Qablaşdırma Ölçüləri | 150 mm × 110 mm × 90 mm (5.9" × 4.3" × 3.5") |
| Qablaşdırma ilə Çəki | Approx. 261 g (0.57 lb.) |
| Saxlama Şərtləri | -10 °C to 40 °C (14 °F to 104 °F). Humidity 95% or less (non-condensing) *Use the heatsink to ensure heat dissipation. Refer to Quick Start Guide for the heat dissipation requirement. |
| İşə Salma və İstismar Şərtləri | -10 °C to 40 °C (14 °F to 104 °F). Humidity 95% or less (non-condensing) *Use the heatsink to ensure heat dissipation. Refer to Quick Start Guide for the heat dissipation requirement. |
| Dil | 33 languages: English, Russian, Estonian, Bulgarian, Hungarian, Greek, German, Italian, Czech, Slovak, French, Polish, Dutch, Portuguese, Spanish, Romanian, Danish, Swedish, Norwegian, Finnish, Croatian, Slovenian, Serbian, Turkish, Korean, Traditional Chinese, Thai, Vietnamese, Japanese, Latvian, Lithuanian, Portuguese (Brazil), Ukrainian |
| Ümumi Funksiya | Heartbeat,mirror,password protection,one-key reset |
| Açıq Resurslar | Memory: 60 MB, Smart RAM: 370 MB, eMMC: 2 GB |
| Görüntü Parametrlərinin Keçidi | Bəli |
| Görüntü Parametrləri | Rotate mode,saturation,brightness,contrast,sharpness,adjustable by client software or web browser |
| Gündüz/Gecə Keçidi | Gündüz, Gecə, Avto, Cədvəl |
| Geniş Dinamik Diapazon (WDR) | 120 dB |
| Görüntü Yaxşılaşdırması | BLC,HLC,3D DNR,Distortion Correction |
| Məxfilik Maskası | Bəli |
| Görüntü Sabitləşdirilməsi | EIS |
| Ethernet İnterfeysi | 1 RJ45 10 M/100 M self-adaptive Ethernet port |
| Sıfırlama Düyməsi | Bəli |
| Daxili Mikrofon | 1 built-in microphone |
| Fokus Məsafəsi & Görüş Sahəsi | 2.8 mm, horizontal FOV 90.5°, vertical FOV 46.2°, diagonal FOV 110° 4 mm, horizontal FOV 74°, vertical FOV 38.2°, diagonal FOV 89.5° |
| Linza Montajı | M12 |
| Diyafram Növü | Fixed |
| Diyafram Açıqlığı | 2.8 mm: F2.0 4 mm: F2.0 |
| Fokus Dərinliyi | 2.8 mm: 0.7 m to 2.1 m 4 mm: 1.0 m to 3.3 m |
| Protokollar | DNS, SNMP, 802.1X, IGMP, NTP, TCP/IP, HTTPS, SMTP, DHCP, HTTP, IPv4, FTP, DDNS, IPv6, RTCP, WebSockets, RTSP, SSL/TLS, UPnP, RTP, Bonjour, QoS, SFTP, UDP, WebSocket, ICMP |
| Eyni Anda Canlı Baxış | Up to 20 channels |
| API | ONVIF, ISAPI, SDK, ISUP |
| İstifadəçi/Host | Up to 32 users 3 user levels: administrator, operator, and user |
| Şəbəkə Yaddaşı | NAS (NFS, SMB/CIFS) |
| Müştəri | iVMS-4200, Hik-Connect |
| Təhlükəsizlik | Password protection, complicated password, HTTPS encryption, 802.1X authentication (EAP-TLS, EAP-LEAP, EAP-MD5), watermark, IP address filter, basic and digest authentication for HTTP/HTTPS, WSSE and digest authentication for Open Network Video Interface, RTP/RTSP over HTTPS, control timeout settings, security audit log, TLS 1.1/1.2/1.3, host authentication (MAC address) |
| Veb Brauzer | Plug-in required live view: IE 10, IE 11, Plug-in free live view: Chrome 57.0+, Firefox 52.0+, Edge 89+, Safari 11+, Local service: Chrome 57.0+, Firefox 52.0+, Edge 89+ |
| Əsas Axın | 50 Hz: 25 fps (2688 × 1520, 2560 × 1440, 1920 × 1080, 1280 × 720) 60 Hz: 30 fps (2688 × 1520, 2560 × 1440, 1920 × 1080, 1280 × 720) |
| Alt Axın | 50 Hz: 25 fps (704 × 576, 640 × 480) 60 Hz: 30 fps (704 × 480, 640 × 480) |
| Üçüncü Axın | 50 Hz: 25 fps (1920 × 1080, 1280 × 720, 704 × 576, 640 × 480) 60 Hz: 30 fps (1920 × 1080, 1280 × 720, 704 × 480, 640 × 480) |
| Video Sıxılması | Main stream: H.264/H.265/H.264+/H.265+, Sub-stream: H.264/H.265/MJPEG, Third stream: H.264/H.265 |
| H.264 Növü | Baseline Profile,Main Profile,High Profile |
| H.265 Növü | Main Profile |
| Bit Sürəti Nəzarəti | CBR, VBR |
| Miqyaslanabilən Video Kodlaşdırma (SVC) | H.264 and H.265 encoding |
| Maraq Bölgəsi (ROI) | 4 fixed regions for each stream |