
Hikvision
0,00 ₼
| EMC | CE-EMC: EN 55032:2015+A1:2020, EN 50130-4:2011+A1:2014, EN IEC 61000-3-2:2019+A1:2021, EN 61000-3-3:2013+A1:2019+A2:2021, RCM: AS/NZS CISPR 32: 2015, IC: ICES-003: Issue 7, KC: KN32: 2015, KN35: 2015 |
| Təhlükəsizlik | CB: IEC 62368-1: 2014+A11, CE-LVD: EN 62368-1: 2014/A11: 2017 |
| Ətraf Mühit | CE-RoHS: 2011/65/EU, WEEE: 2012/19/EU, Reach: Regulation (EC) No 1907/2006 |
| Mühafizə | Camera: IP68: IEC60529-2013; Self-Supplied Air System: IP65: IEC60529-2013 |
| Audio Sıxılması | G.711/G.722.1/G.726/MP2L2/PCM/MP3/AAC-LC |
| Audio Bit Sürəti | 64 Kbps (G.711ulaw/G.711alaw)/16 Kbps (G.722.1)/16 Kbps (G.726)/32 to 192 Kbps (MP2L2)/8 to 320 Kbps (MP3)/16 to 64 Kbps (AAC-LC) |
| Audio Nümunə Götürmə Sürəti | 8 kHz/16 kHz/32 kHz/48 kHz |
| Ətraf Mühit Səs Filtrasiyası | Bəli |
| Görüntü Sensoru | 1/1.8" Progressive Scan CMOS |
| Maks. Həlletmə | 3840 × 2160 |
| Min. İşıqlandırma | Color: 0.002 Lux @ (F1.2, AGC ON),B/W: 0.0002 Lux @ (F1.2, AGC ON),B/W: 0 Lux with IR |
| Örtük Vaxtı | 1 s to 1/100,000 s |
| DORI | 2.8 to 12 mm: Wide: D: 93.8 m, O:37.2 m, R: 18.8 m, I: 9.4 m Tele: D: 220.0 m, O:87.3 m, R: 44.0 m, I: 22.0 m 8 to 32 mm: Wide: D: 218.0 m, O: 86.5 m, R: 43.6 m, I: 21.8 m Tele: D: 580.0 m, O: 230.2 m, R: 116.0 m, I: 58.0 m |
| Perimetr Mühafizəsi | Line crossing, intrusion, region entrance, region exiting Support alarm triggering by specified target types (human and vehicle) |
| Əsas Hadisə | Motion detection (support alarm triggering by specified target types (human and vehicle)),video tampering alarm,exception (network disconnected, IP address conflict, illegal login, HDD full, HDD error) |
| Ağıllı Hadisə | Unattended baggage detection,object removal detection,scene change detection,audio exception detection,defocus detection |
| Əlaqələndirmə | Upload to FTP/NAS/memory card,notify surveillance center,send email,trigger recording,trigger capture,trigger alarm output |
| Qidalanma | 36 VDC ± 20%, 1.8 A, max. 65 W,two-core terminal block,reverse polarity protection |
| Material | Body: SMC+ 30% GF, Bracket: PA66+ 15% Glass Fiber, Junction Box: Anodized ADC12 |
| Ölçülər | 173 mm × 145 mm × 281 mm (6.81" × 5.71" × 11.06") |
| Qablaşdırma Ölçüləri | 456 mm × 206 mm × 233 mm (17.95" × 8.11" × 9.17") |
| Qablaşdırma ilə Çəki | Approx. 3703 g (8.15 lb.) |
| Saxlama Şərtləri | -40 °C to 60 °C (-40 °F to 140 °F). Humidity 95% or less (non-condensing) |
| İşə Salma və İstismar Şərtləri | 2.8 to 12 mm: -40 °C to 60 °C (-40 °F to 140 °F). Humidity 95% or less (non-condensing) 8 to 32 mm: -30 °C to 60 °C (-22 °F to 140 °F). Humidity 95% or less (non-condensing) |
| Dil | 33 languages: English, Russian, Estonian, Bulgarian, Hungarian, Greek, German, Italian, Czech, Slovak, French, Polish, Dutch, Portuguese, Spanish, Romanian, Danish, Swedish, Norwegian, Finnish, Croatian, Slovenian, Serbian, Turkish, Korean, Traditional Chinese, Thai, Vietnamese, Japanese, Latvian, Lithuanian, Portuguese (Brazil), Ukrainian |
| Ümumi Funksiya | Heartbeat,mirror,flash log,password reset via email,pixel counter,password protection,anti-banding |
| Self-Supplied Air System | Air intake volume: 8 to 29 m³/h Outlet velocity: 6 to 24 m/s Air pressure: 1300 Pa |
| Açıq Resurslar | Memory: 150 MB, Smart RAM: 1800 MB,eMMC: 3200 MB |
| Hesablama Gücü | 8 TOPS |
| Açıq İmkan | HEOP 2.0 OpendevSDK |
| Dərin Öyrənmə Strukturu | Caffe,PyTorch,TensorFlow,PaddlePaddle,ONNX |
| Proqramlaşdırma Dili | C,C++ |
| Əlavə İşıq Növü | IR |
| Əlavə İşıq Mənzili | 2.8 to 12 mm: 30 m, 8 to 32 mm: 50 m |
| Ağıllı Əlavə İşıq | Bəli |
| İQ Dalğa Uzunluğu | 850 nm |
| Görüntü Parametrlərinin Keçidi | Bəli |
| Görüntü Parametrləri | Rotate mode,saturation,brightness,contrast,sharpness,gain,white balance,adjustable by client software or web browser |
| Gündüz/Gecə Keçidi | Gündüz, Gecə, Avto, Cədvəl, Həyəcan Siqnalı |
| Geniş Dinamik Diapazon (WDR) | 120 dB |
| Görüntü Yaxşılaşdırması | BLC,HLC,3D DNR,Defog,Distortion Correction |
| SNR | ≥ 50 dB |
| Məxfilik Maskası | 8 programmable polygon privacy masks |
| Ethernet İnterfeysi | 1 RJ45 10 M/100 M/1000 M self-adaptive Ethernet port |
| Daxili Yaddaş | Built-in memory card slot, support microSD/microSDHC/microSDXC card, up to 1 TB, *You are recommended to purchase memory card together with the product if needed. After ordering, the memory card will be installed to product during manufacturing. The memory card needs to be installed before leaving the factory. |
| Audio | 1 input (line in), two-core terminal block, max. input amplitude: 3.3 Vpp, input impedance: 4.7 KΩ, interface type: non-equilibrium 1 output (line out), two-core terminal block, max. output amplitude: 3.3 Vpp, output impedance: 100 Ω, interface type: non-equilibrium |
| Həyəcan Siqnalı | 1 input, 1 output (max. 24 VDC, 1 A/110 VAC, 500 mA) |
| RS-485 | 1 RS-485 (Half duplex, HIKVISION, Pelco-P, Pelco-D, self-adaptive) |
| Sıfırlama Düyməsi | Bəli |
| Linza Növü | Varifocal lens, motorized lens, 2.8 to 12 mm and 8 to 32 mm optional |
| Fokus Məsafəsi & Görüş Sahəsi | 2.8 to 12 mm, horizontal FOV 104 to 41.2°, vertical FOV 54.2° to 23.1°, diagonal FOV 126.5° to 47.3° 8 to 32 mm, horizontal FOV 41.8 to 15°, vertical FOV 22.9° to 8.5°, diagonal FOV 48.7° to 17.1° |
| Fokus | Avto, Yarı-avto, Əl ilə |
| Diyafram Növü | DC diyafram |
| Diyafram Açıqlığı | 2.8 to 12 mm: max F1.4, 8 to 32 mm: max F1.7 |
| Fokus Dərinliyi | 1 m to ∞ |
| Protokollar | TCP/IP, ICMP, HTTP, HTTPS, FTP, DHCP, DNS, DDNS, RTP, RTSP, RTCP, PPPoE, NTP, UPnP, SMTP, SNMP, IGMP, 802.1X, QoS, IPv4, IPv6, UDP, Bonjour, SSL/TLS, WebSocket, WebSockets |
| Eyni Anda Canlı Baxış | Up to 20 channels |
| API | ONVIF (Profile S, Profile G, Profile T),ISAPI,SDK,ISUP |
| İstifadəçi/Host | Up to 32 users 3 user levels: administrator, operator, and user |
| Təhlükəsizlik | Password protection, complicated password, HTTPS encryption, 802.1X authentication (EAP-TLS, EAP-LEAP, EAP-MD5), watermark, IP address filter, basic and digest authentication for HTTP/HTTPS, WSSE and digest authentication for Open Network Video Interface, RTP/RTSP over HTTPS, control timeout settings, security audit log, TLS 1.1/1.2/1.3, host authentication (MAC address) |
| Şəbəkə Yaddaşı | NAS (NFS, SMB/CIFS),Auto Network Replenishment (ANR), Together with high-end Hikvision memory card, memory card encryption and health detection are supported. |
| Müştəri | iVMS-4200,Hik-Connect,Hik-Central |
| Veb Brauzer | Plug-in free live view: Chrome 57.0+, Firefox 52.0+, Edge 89+, Safari 11+, Local service: Chrome 57.0+, Firefox 52.0+, Edge 89+, Plug-in required live view: IE 10, IE 11 |
| Əsas Axın | 50 Hz: 50 fps (3840 × 2160, 3072 × 1728, 2560 × 1440, 1920 × 1080, 1280 × 720) 60 Hz: 60 fps (3840 × 2160, 3072 × 1728, 2560 × 1440, 1920 × 1080, 1280 × 720) |
| Alt Axın | 50 Hz: 25 fps (704 × 576, 640 × 480) 60 Hz: 30 fps (704 × 480, 640 × 480) |
| Video Sıxılması | Main stream: Smart265/H.265/Smart264/H.264, Sub-stream: H.265/H.264/MJPEG |
| Video Bit Sürəti | 32 Kbps to 32 Mbps |
| H.264 Növü | Baseline Profile,Main Profile,High Profile |
| H.265 Növü | Main Profile |
| Bit Sürəti Nəzarəti | CBR, VBR |
| Miqyaslanabilən Video Kodlaşdırma (SVC) | H.264 and H.265 encoding |
| Maraq Bölgəsi (ROI) | 5 fixed regions for main stream |