
Hikvision
0,00 ₼
| EMC | CE-EMC: EN 55032:2015+A1:2020, EN 50130-4:2011+A1:2014, EN IEC 61000-3-2:2019+A1:2021, EN 61000-3-3:2013+A1:2019+A2:2021, RCM: AS/NZS CISPR 32: 2015, IC: ICES-003: Issue 7, KC: KN32: 2015, KN35: 2015 |
| Təhlükəsizlik | UL: UL 62368-1, CB: IEC 62368-1: 2014+A11, CE-LVD: EN 62368-1: 2014/A11: 2017, BIS: IS 13252 (Part 1): 2010/IEC 60950-1: 2005 |
| Ətraf Mühit | CE-RoHS: 2011/65/EU, WEEE: 2012/19/EU, Reach: Regulation (EC) No 1907/2006 |
| Mühafizə | IP67: IEC 60529-2013,IK10: IEC 62262:2002 |
| Audio Sıxılması | G.711/G.722.1/G.726/MP2L2/PCM/MP3/AAC-LC |
| Audio Bit Sürəti | 64 Kbps (G.711ulaw/G.711alaw)/16 Kbps (G.722.1)/16 Kbps (G.726)/32 to 192 Kbps (MP2L2)/8 to 320 Kbps (MP3)/16 to 64 Kbps (AAC-LC) |
| Audio Nümunə Götürmə Sürəti | 8 kHz/16 kHz/32 kHz/48 kHz |
| Ətraf Mühit Səs Filtrasiyası | Bəli |
| Görüntü Sensoru | 1/1.8" Progressive Scan CMOS |
| Maks. Həlletmə | 2560 × 2560 |
| Min. İşıqlandırma | Color: 0.01 Lux @ (F2.25, AGC ON),B/W: 0.005 Lux @ (F2.25, AGC ON),B/W: 0 Lux with IR |
| Örtük Vaxtı | 1 s to 1/100,000 s |
| Gündüz & Gecə | İQ kəsici filtr |
| DORI | 1.16 mm: D: 23.2 m, O: 9.2 m, R: 4.6 m, I: 2.3 m 2 mm: D: 50 m, O: 20 m, R: 10 m, I: 5 m |
| Əsas Hadisə | Motion detection,video tampering alarm,alarm input and output,exception (network disconnected, IP address conflict, illegal login, HDD full, HDD error) |
| Ağıllı Hadisə | Line crossing detection, intrusion detection, region entrance detection, region exiting detection, scene change detection,audio exception detection,defocus detection, unattended baggage detection,object removal detection |
| Əlaqələndirmə | Upload to FTP/NAS/memory card,notify surveillance center,send email,trigger alarm output,trigger recording,trigger capture |
| Decoding Mode | Support hardware decoding and software decoding |
| Display Mode | 20 display modes in total, Software decoding: fisheye view, 180 panorama view, 360 panorama view, 360 panorama + PTZ, 360 panorama + 3PTZ, 360 panorama + 6PTZ, 360 panorama + 8PTZ, 2PTZ, 4PTZ, fisheye + 3PTZ, fisheye + 8PTZ, hemisphere, AR hemisphere, cylinder, Hardware decoding: fisheye view, 180 panorama view, 180 dual channel panorama, panorama view, 4PTZ, fisheye + 3PTZ, 4PTZ fusion |
| Qidalanma | 12 VDC ± 20%, 0.75 A, max. 9 W,two-core terminal block, PoE: IEEE 802.3af, Class 3, max. 10 W |
| Material | Metal |
| Ölçülər | 213.73 mm × 199.67 mm × 137.57 mm (8.4" × 7.86" × 5.42") |
| Qablaşdırma Ölçüləri | 255 mm × 255 mm × 190 mm (8.4" × 7.86" × 5.42") |
| Qablaşdırma ilə Çəki | Approx. 1904 g (4.20 lb.) |
| Saxlama Şərtləri | -30 °C to 60 °C (-22 °F to 140 °F). Humidity 95% or less (non-condensing) |
| İşə Salma və İstismar Şərtləri | -30 °C to 60 °C (-22 °F to 140 °F). Humidity 95% or less (non-condensing) |
| Dil | 33 languages: English, Russian, Estonian, Bulgarian, Hungarian, Greek, German, Italian, Czech, Slovak, French, Polish, Dutch, Portuguese, Spanish, Romanian, Danish, Swedish, Norwegian, Finnish, Croatian, Slovenian, Serbian, Turkish, Korean, Traditional Chinese, Thai, Vietnamese, Japanese, Latvian, Lithuanian, Portuguese (Brazil), Ukrainian |
| Ümumi Funksiya | Heartbeat,mirror,flash log,password reset via email,pixel counter,password protection,one-key reset,anti-banding |
| Kabel Uzunluğu | 0.31 m (1.02 ft.) |
| Açıq Resurslar | Memory: 60 MB, Smart RAM: 800 MB, eMMC: 2 GB |
| Hesablama Gücü | 2 TOPS |
| Açıq İmkan | HEOP 2.0 OpendevSDK |
| Dərin Öyrənmə Strukturu | Caffe,TensorFlow,PyTorch |
| Proqramlaşdırma Dili | C,C++ |
| Əlavə İşıq Növü | IR |
| Əlavə İşıq Mənzili | Up to 15 m |
| Supplement Light Number | 2 |
| İQ Dalğa Uzunluğu | 940 nm |
| Ağıllı Əlavə İşıq | Bəli |
| Görüntü Parametrlərinin Keçidi | Bəli |
| Görüntü Parametrləri | saturation,brightness,contrast,sharpness,white balance,AGC,adjustable by client software or web browser |
| Gündüz/Gecə Keçidi | Gündüz, Gecə, Avto, Cədvəl, Həyəcan Siqnalı |
| Geniş Dinamik Diapazon (WDR) | Digital WDR |
| Görüntü Yaxşılaşdırması | BLC,HLC,3D DNR,Distortion Correction,Defog |
| Məxfilik Maskası | 8 programmable polygon privacy masks |
| Şəkil Üst-üstə Qoyma | LOGO picture can be overlaid on video with 128 × 128 24 bit bmp format. |
| Ethernet İnterfeysi | 1 RJ45 10 M/100 M/1000 M self-adaptive Ethernet port |
| Daxili Yaddaş | Built-in memory card slot, support microSD/microSDHC/microSDXC card, up to 256 GB |
| Daxili Mikrofon | Yes,1 built-in microphone |
| Audio | 1 input (line in), 3.5 mm connector, max. input amplitude: 3.3 Vpp, input impedance: 4.7 KΩ, interface type: non-equilibrium, 1 output (line out), 3.5 mm connector, max. output amplitude: 3.3 Vpp, output impedance: 100 Ω, interface type: non-equilibrium |
| Həyəcan Siqnalı | 2 inputs, 2 outputs (max. 24 VDC, 1 A) |
| RS-485 | 1 RS-485 (Half duplex, HIKVISION, Pelco-P, Pelco-D, self-adaptive) |
| Sıfırlama Düyməsi | 1 Reset Key |
| İndikator | Bəli |
| Linza Növü | Fixed focal lens, 1.16 and 2 mm optional |
| Fokus Məsafəsi & Görüş Sahəsi | 1.16 mm: horizontal FOV 180°, vertical FOV 180° 2 mm: horizontal FOV 101°, vertical FOV 101° |
| Diyafram Növü | Fixed |
| Diyafram Açıqlığı | F2.25 |
| Fokus Dərinliyi | 1.16 mm: 0.2 m to ∞ 2 mm: 1 m to ∞ |
| Protokollar | TCP/IP, ICMP, HTTP, HTTPS, FTP, SFTP, DHCP, DNS, DDNS, RTP, RTSP, RTCP, PPPoE, NTP, UPnP, SMTP, SNMP, IGMP, 802.1X, QoS, IPv4, IPv6, UDP, Bonjour, SSL/TLS, ISUP, ARP, WebSocket, WebSockets, SIP |
| Eyni Anda Canlı Baxış | Up to 20 channels |
| API | Open Network Video Interface (Profile S, Profile G, Profile T),ISAPI,SDK,ISUP, Support for Session Initiation Protocol (SIP) for integration with Voice over IP (VoIP) systems, peer to peer or integrated with SIP/PBX |
| İstifadəçi/Host | Up to 32 users 3 user levels: administrator, operator, and user |
| Təhlükəsizlik | Password protection, complicated password, HTTPS encryption, 802.1X authentication (EAP-TLS, EAP-LEAP, EAP-MD5), watermark, IP address filter, basic and digest authentication for HTTP/HTTPS, WSSE and digest authentication for Open Network Video Interface, RTP/RTSP over HTTPS, control timeout settings, security audit log, TLS 1.2, host authentication (MAC address) |
| Şəbəkə Yaddaşı | NAS (NFS, SMB/CIFS),Auto Network Replenishment (ANR), Together with high-end Hikvision memory card, memory card encryption and health detection are supported. |
| Müştəri | iVMS-4200,iVMS-4500,iVMS-5200,Hik-Connect |
| Veb Brauzer | Plug-in required live view: IE 10, IE 11, Plug-in free live view: Chrome 57.0+, Firefox 52.0+, Edge 89+, Safari 11+, Local service: Chrome 57.0+, Firefox 52.0+, Edge 89+ |
| Əsas Axın | 50 Hz: 25 fps/60 Hz: 30 fps: Fisheye View: 2560 × 2560, 2048 × 2048, 1280 × 1280 180 Panorama View: 2048 × 1536, 1920 × 1440 180 Dual Channel Panorama View: 2048 × 768, 1920 × 720 Panorama View: 2048 × 1536, 1920 × 1440 4PTZ View: camera 01/camera 02/camera 03/camera 04: 1024 × 768 Fisheye + 3PTZ View: camera 01: 2048 × 2048, 1024 × 1024 camera 02/camera 03/camera 04: 1024 × 768 4PTZ Fusion View: 2048 × 1536, 1600 × 1200 Fisheye + PTZ View: camera 01: 2560 × 1440, 1920 × 1080, 1280 × 720 camera 02: 2560 × 2560, 2048 × 2048, 1280 × 1280 |
| Alt Axın | 50 Hz: 25 fps/60 Hz: 30 fps: Fisheye View: 720 × 720, 480 × 480 180 Panorama View: 640 × 480, 320 × 240 180 Dual Channel Panorama View: 640 × 480, 320 × 240 Panorama View: 640 × 360, 320 × 240 4PTZ View: camera 01/camera 02/camera 03/camera 04: 640 × 480, 320 × 240 Fisheye + 3PTZ View: camera 01: 720 × 720 camera 02/camera 03/camera 04: 640 × 480, 320 × 240 Fisheye + PTZ View: camera 02: 720 × 720 |
| Video Sıxılması | Main stream: H.265+/H.265/H.264+/H.264, Sub-stream: H.265/H.264/MJPEG |
| Video Bit Sürəti | 32 Kbps to 16 Mbps |
| H.264 Növü | Baseline Profile,Main Profile,High Profile |
| H.265 Növü | Main Profile |
| Bit Sürəti Nəzarəti | CBR, VBR |
| Miqyaslanabilən Video Kodlaşdırma (SVC) | H.264 and H.265 encoding |
| Maraq Bölgəsi (ROI) | 4 fixed regions for each stream |