Hikvision
0,00 ₼
| Power | 12 V DC ± 15%, max. 4 W |
| Dimension | Φ70 mm × 149.5 mm (Φ2.76" × 5.89") |
| Operating Condition | -40 °C to 60 °C (-40 °F to 140 °F), humidity 90% or less (non-condensing) |
| Image Sensor | 1 MP CMOS |
| Max. Resolution | 1296(H) ×732(V) |
| Min. Illumination | 0.01 Lux @ (F1.2, AGC ON), 0 Lux with IR |
| Shutter Time | PAL: 1/25 s to 1/50,000 s;NTSC: 1/30 s to 1/50,000 s |
| Day & Night | IR Cut Filter |
| Angle Adjustment | Pan: 0 to 360°, Tilt: 0 to 180°, Rotation: 0 to 360° |
| Signal System | PAL/NTSC |
| Lens Type | 2.8 mm, 3.6 mm and 6 mm fixed focal lens |
| Focal Length & FOV | 70.9° (3.6 mm), 92°(2.8 mm), 56.7°(6 mm) |
| Lens Mount | M12 |
| Supplement Light Type | IR |
| Supplement Light Range | Up to 20 m |
| Smart Supplement Light | Yes |
| Frame Rate | 720p @ 25 fps/720p @ 30 fps |
| SNR | >62dB |
| Noise Reduction | 2D DNR |
| Video Output | 1 HD analog output |
| Protection | IP66 |