
Hikvision
0,00 ₼
| Dimension | 86.22 mm × 82.05 mm × 220.13 mm (3.39" × 3.23" × 8.67") |
| Operating Condition | -40 °C to 60 °C (-40 °F to 140 °F), humidity: 90% or less (non-condensing) |
| Power | 12 VDC±15%, max. 5 W |
| Image Sensor | 1 MP CMOS |
| Signal System | PAL/NTSC |
| Min. Illumination | 0.01 Lux@(F1.2, AGC ON), 0 Lux with IR |
| Shutter Time | PAL: 1/25 s to 1/50,000 s;NTSC: 1/30 s to 1/50,000 s |
| Day & Night | IR Cut Filter |
| Angle Adjustment | Pan: 0 - 360°, Tilt: 0 - 180°, Rotation: 0 - 360° |
| Max. Resolution | 1280 (H) × 720 (V) |
| Lens Type | Fixed focal lens, 3.6mm, 6mm, 8mm, 12mm, and 16mm optional |
| Focal Length & FOV | Angle of View: 70.9°(3.6mm), 56.7°(6mm), 38.6°(8mm), 27.5°(12mm), 17.7°(16mm) |
| Lens Mount | M12 |
| Supplement Light Type | IR |
| Supplement Light Range | Up to 80 m |
| Frame Rate | 720p@25fps/720p@30fps |
| SNR | >62 dB |
| Video Output | 1 HD analog output |
| Protection | IP66 |