
Hikvision
0,00 ₼
| Material | Metal |
| Dimension | 91 mm × 82.6 mm × 68.3 mm (3.58" × 3.25" × 2.69") |
| Operating Condition | -40 °C to 60 °C (-40 °F to 140 °F), humidity: 90% or less (non-condensation) |
| Communication | Up the coax, Protocol: HIKVISION-C (TVI output) |
| Language | English, Chinese |
| Power Supply | 12 V DC ±25%/PoC.at |
| Consumption | Max.4.5 W |
| IR Range | Up to 40 m |
| Image Sensor | 5 MP CMOS image sensor |
| Max. Resolution | 2560 (H) × 1944 (V) |
| Min. Illumination | Color: 0.008 Lux @ (F1.2, AGC ON), 0 Lux with IR |
| Shutter Time | PAL: 1/25 s to 1/50, 000 s NTSC: 1/30 s to 1/50, 000 s |
| Day & Night | IR cut filter |
| Angle Adjustment | Pan: 0° to 360°; Tilt:0° to 75°; Rotate: 0° to 360° |
| Signal System | PAL/NTSC |
| Lens Type | 2.8 mm, 3.6 mm, 6 mm fixed focal Lens |
| Focal Length & FOV | 91° (2.8 mm), 70° (3.6 mm), 45° (6 mm) |
| Lens Mount | M12 |
| Image Settings | Brightness, Sharpness, DNR , Mirror, Smart IR |
| Frame Rate | 2560 × 1944@20fps, 2560 × [email protected] 2560× 1440@30fps, 2560× 1440@25fps (default) 1920×1080@30fps, 1920×1080@25fps * Under the PoC mode, 2560 × [email protected] is not available. |
| Day/Night Mode | Auto/Color/BW (Black and White) |
| Image Enhancement | BLC |
| White Balance | ATW/MWB |
| AGC | Support |
| Video Output | 1 HD analog output |
| Protection | IP67 |