
Hikvision
0,00 ₼
| Material | Metal |
| Dimension | Φ 110.8 mm × 84.7 mm (Φ 4.4" × 3.3") |
| Operating Condition | ‘-40 °C to 60 °C (-40 °F to 140 °F), humidity: 90% or less (non-condensation) |
| Communication | HIKVISION-C |
| Language | English |
| Power Supply | 12 VDC ± 25% *You are recommended to use one power adapter to supply the power for one camera. |
| Consumption | Max. 2.2 W |
| IR Range | Up to 30 m |
| Image Sensor | 8.29 MP CMOS |
| Max. Resolution | 3840 (H) × 2160 (V) |
| Min. Illumination | 0.01 Lux@(F1.6, AGC ON), 0 Lux with IR |
| Shutter Time | PAL: 1/12.5 s to 1/50, 000 s NTSC: 1/15 s to 1/50, 000 s |
| Day & Night | ICR |
| Angle Adjustment | Pan: 0 to 355°, Tilt: 0 to 75°, Rotation: 0 to 355° |
| Signal System | PAL/NTSC |
| Lens Type | 2.8 mm, 3.6 mm, 6 mm fixed lens |
| Focal Length & FOV | 102.9° (2.8 mm), 79° (3.6 mm), 44.7° (6 mm) |
| Lens Mount | M12 |
| Image Parameters Switch | STD/HIGH-SAT |
| Image Settings | Brightness, Sharpness, Smart IR |
| Frame Rate | TVI: [email protected], 8MP@15fps, 4MP@25fps, 4MP@30fps, 2MP@25fps, 2MP@30fps AHD: 8MP@15fps CVI: [email protected], 8MP@15fps CVBS: PAL/NTSC |
| Day/Night Mode | Auto/Color/BW (Black and White) |
| Wide Dynamic Range (WDR) | Digital WDR |
| Image Enhancement | Yes |
| White Balance | Auto/Manual |
| AGC | Yes |
| Video Output | Switchable TVI/AHD/CVI/CVBS |
| Protection | IP67, IK10 |