
Hikvision
0,00 ₼
| Material | Metal |
| Dimension | Φ 61.12 mm × 60 mm (Φ 2.57" × 2.56") |
| Operating Condition | ‘-40 °C to 60 °C (-40 °F to 140 °F), humidity: 90% or less (non-condensation) |
| Communication | HIKVISION-C |
| Language | English |
| Power Supply | 12 VDC ± 25% *You are recommended to use one power adapter to supply the power for one camera. |
| Consumption | Max. 3.6 W |
| IR Range | Up to 20 m |
| Image Sensor | 2 MP CMOS |
| Max. Resolution | 1920 (H) × 1080 (V) |
| Min. Illumination | 0.01 Lux@(F1.2, AGC ON), 0 Lux with IR |
| Shutter Time | PAL:1/25 s to 1/50,000 s NTSC:1/30 s to 1/50,000 s |
| Day & Night | ICR |
| Angle Adjustment | Pan: 0° to 360°, Tilt: 0° to 80°, Rotation: 0° to 360° |
| Signal System | PAL/NTSC |
| Lens Type | 2.8 mm, 3.6 mm, 6 mm fixed lens |
| Focal Length & FOV | 106° (2.8 mm), 80° (3.6 mm), 51° (6 mm) |
| Lens Mount | M12 |
| Image Parameters Switch | STD/HIGH-SAT |
| Image Settings | Brightness, Sharpness, DNR , Mirror, Smart IR |
| Frame Rate | TVI: 1080P@25fps, 1080P@30fps AHD: 1080P@25fps, 1080P@30fps CVI: 1080P@25fps, 1080P@30fps CVBS: P/N |
| Day/Night Mode | Auto/Color/BW (Black and White) |
| Wide Dynamic Range (WDR) | Digital WDR |
| White Balance | Auto/Manual |
| AGC | Support |
| Video Output | Switchable TVI/AHD/CVI/CVBS |
| Protection | IP67 |