
Hikvision
0,00 ₼
| Power | 12 VDC ±20%, max. 1.5 W |
| Material | Metal |
| Dimension | 32.4 mm × 32.4 mm × 22.0 mm (1.28" × 1.28" × 0.87") |
| Operating Condition | -40° C to 60° C (-40° F to 140° F), humidity 90% or less (no condensation) |
| Communication | HIKVISION-C |
| Language | English |
| Image Sensor | 2 MP progressive scan CMOS |
| Max. Resolution | 1920 (H) × 1080 (V) |
| Min. Illumination | Color: 0.005 Lux @ (F1.2, AGC ON) |
| Shutter Time | PAL: 1/25 s to 1/50,000 s;NTSC: 1/30 s to 1/50,000 s |
| Day & Night | Electric |
| Signal System | PAL/NTSC |
| Lens Type | 3.7 mm fixed focal lens |
| Focal Length & FOV | Horizontal Field of View: 71.4° |
| Lens Mount | M12 |
| Image Settings | AGC;Contrast;Brightness;Sharpness;Mirror |
| Frame Rate | PAL: 1080p@25fps NTSC: 1080p@30fps |
| Day/Night Mode | Auto/Color/BW (Black and White) |
| Wide Dynamic Range (WDR) | ≥120 dB |
| Image Enhancement | BLC |
| Privacy Mask | 4 programmable privacy masks |
| Noise Reduction | 3D DNR |
| White Balance | Auto/Manual |
| Video Output | 1 HD analog output;1 CVBS output (75Ω/BNC) |
| Motion Detection | 4 programmable motion areas |