
Hikvision
0,00 ₼
| Protection | IP54 |
| Audio Compression | G.711ulaw/AAC-LC |
| Audio Bit Rate | AAC-LC: 16 Kbps, 32 Kbps, 64 Kbps; G.711ulaw: 64 Kbps |
| Audio Sampling Rate | 8 kHz/16 kHz |
| Environment Noise Filtering | Yes |
| Image Sensor | 1/3" Progressive Scan CMOS |
| Max. Resolution | 1920 × 1080 |
| Min. Illumination | Color: 0.03 Lux @ (F2.2, AGC ON), B/W: 0.015Lux @(F2.2, AGC ON), 0 Lux with IR |
| Basic Event | Motion detection (support alarm triggering by specified target types (human and vehicle)),video tampering alarm,exception |
| Linkage | Notify surveillance center,send email,trigger recording,trigger capture,audible warning |
| Power | 12 VDC ± 25%, reverse polarity protection, 0.75 A, max. 9 W, Ø5.5 mm coaxial power plug |
| Dimension | Ø124 mm × 119 mm (Ø4.89" × 4.68") |
| Material | Plastic |
| Operating Condition | -10 °C to 40 °C (-14 °F to 104 °F). Humidity 90% or less (non-condensing) |
| General Function | Heartbeat,anti-banding,mirror,password protection,password reset via email |
| Language | English, Ukrainian |
| Supplement Light Type | IR,White Light |
| Supplement Light Range | White light distance: up to 15 m,IR distance: up to 20 m |
| IR Wavelength | 850 nm |
| Image Settings | Saturation, brightness, contrast, and sharpness adjustable by client software or web browser |
| Wide Dynamic Range (WDR) | Digital WDR |
| Image Enhancement | BLC, HLC, 3D DNR |
| Privacy Mask | 4 programmable polygon privacy masks |
| Ethernet Interface | 1 RJ45 10M/100M self-adaptive Ethernet port |
| Built-in Microphone | 1 built-in microphone |
| On-board Storage | Built-in memory card slot, support microSD/microSDHC/microSDXC card, up to 512 GB |
| Built-in Speaker | 1 built-in speaker |
| Focal Length | 2.8 mm;4 mm |
| FOV | Horizontal field of view: 96.5°, vertical field of view: 52°, diagonal field of view: 115.5°;Horizontal field of view: 76.8°, vertical field of view: 42.5°, diagonal field of view: 89.7° |
| Aperture | F2.2 |
| Protocols | IPv4/IPv6, HTTP, QoS, SMTP, NTP, RTSP, RTP, RTCP, TCP/IP, UDP, DHCP, Bonjour |
| API | Open Network Video Interface (Version 18.12, Profile S, Profile G, Profile T), ISAPI, SDK, Hik-Connect |
| User/Host | Up to 32 users. 3 user levels: administrator, operator, and user |
| Security | Password protection,complicated password,watermark,basic and digest authentication for HTTP/HTTPS,WSSE and digest authentication for Open Network Video Interface, RTP/RTSP over HTTPS,security audit log,host authentication (MAC address) |
| Client | Wired network: Hik-Connect, iVMS-4200 Wi-Fi: iVMS-4200 *Wi-Fi connection with Hik-Connect directly is not possible |
| Movement Range (Pan) | 0° to 350° |
| Movement Range (Tilt) | 0° to 75° |
| Pan Speed | Up to 20°/s |
| Tilt Speed | Up to 10°/s |
| Main Stream | 50 Hz:25 fps(1920 × 1080,1280 × 720) 60 Hz:30 fps(1920 × 1080,1280 × 720) |
| Sub-Stream | 50 Hz:25 fps(768 x 432) 60 Hz:30 fps(768 x 432) |
| Video Compression | H.265, H.264, MJPEG |
| Video Bit Rate | 32 Kbps to 8 Mbps |
| H.264 Type | Baseline Profile/Main Profile/High Profile |
| H.265 Type | Main Profile |
| Wi-Fi Protocols | IEEE802.11b,IEEE802.11g,IEEE802.11n,IEEE802.11ax |
| Frequency Range | 2.4 GHz to 2.4835 GHz |
| Channel Bandwidth | 20/40 MHz |
| Modulation | 802.11b: DBPSK, DQPSK, CCK, 802.11g: BPSK, QPSK, 16QAM, 64QAM, 802.11n: BPSK, QPSK, 16QAM, 64QAM, 802.11ax: BPSK, QPSK, 16QAM, 64QAM, 256QAM |
| Transfer Rate | 11b: up to 11 Mbps,11g: up to 54 Mbps,11n: up to 150 Mbps,11ax: up to 114 Mbps |