
Hikvision
0,00 ₼
| RF | CE-RED (EN 301489-1 V2.1.1(BT or 2.4G); EN 301489-17 V3.1.1(BT or 2.4G); EN 300328 V2.1.1(BT or 2.4G); EN 62311:2008(BT or 2.4G)) |
| EMC | CE-EMC (EN 55032: 2015, EN 61000-3-2:2019, EN 61000-3-3:2013+A1:2019, EN 50130-4: 2011 +A1: 2014) |
| Safety | CE-LVD: EN 62368-1: 2014/A11: 2017 |
| Environment | CE-RoHS: 2011/65/EU, WEEE: 2012/19/EU |
| Audio Compression | G.711/AAC-LC |
| Audio Bit Rate | 64 Kbps (G.711ulaw/G.711alaw)/16 to 64 Kbps (AAC-LC) |
| Audio Sampling Rate | 8 kHz/16 kHz |
| Environment Noise Filtering | Yes |
| Image Sensor | 1/3" Progressive Scan CMOS |
| Max. Resolution | 1920 × 1080 |
| Min. Illumination | Color: 0.05 Lux @ (F2.0, AGC ON),B/W: 0 Lux with IR |
| Shutter Time | 1/3 s to 1/100,000 s |
| Day & Night | IR cut filter |
| Angle Adjustment | Pan: 0° to 330°, tilt: 0° to 60°, rotate: 0° to 360° |
| Basic Event | Motion detection (support alarm triggering by specified target type (human)), exception |
| Material | Plastic |
| Dimension | Ø80 mm × 122 mm (Ø3.14" × 4.8") |
| Package Dimension | 105 mm × 105 mm × 190 mm (4.1" × 4.1" × 7.5") |
| With Package Weight | Approx. 554 g (1.22 lb.) |
| Storage Conditions | -10 °C to 45 °C (14 °F to 113 °F). Humidity 95% or less (non-condensing) |
| Startup and Operating Conditions | -10 °C to 45°C (14 °F to 113 °F). Humidity 95% or less (non-condensing) |
| General Function | Heartbeat,mirror |
| Power | 5 VDC ± 10%, 1 A, max. 5 W |
| Flashing Light | Red and Blue Light |
| Supplement Light Type | IR |
| Supplement Light Range | Up to 10 m |
| Image Settings | Rotate mode,saturation,brightness,contrast,sharpness,gain,white balance,adjustable by client software |
| Day/Night Switch | Auto |
| Wide Dynamic Range (WDR) | Digital WDR |
| Privacy Mask | 4 programmable polygon privacy masks |
| Ethernet Interface | 1 RJ45 10M/100M self-adaptive Ethernet port |
| On-Board Storage | Built-in memory card slot, support microSD card, up to 512 GB |
| Built-in Microphone | Yes,1 built-in microphone |
| Built-in Speaker | Yes, 1 built-in speaker |
| Reset Key | Yes |
| Focal Length & FOV | 4 mm, horizontal FOV 75°, vertical FOV 45°, diagonal FOV 85° |
| Lens Mount | M12 |
| Aperture | F2.0 |
| Protocols | TCP/IP, ICMP, HTTP, HTTPS, FTP, DHCP, DNS, RTP, RTSP, RTCP, NTP, UPnP, IGMP, QoS, IPv4, UDP, Bonjour, SSL/TLS |
| Simultaneous Live View | Up to 4 channels |
| API | ONVIF (Profile S, Profile T, Profile G), SDK |
| User/Host | Administrator |
| Security | Password protection, HTTPS encryption, Security Audit Log, basic and digest authentication for HTTP/HTTPS, TLS 1.1/1.2, WSSE for Open Network Video Interface |
| Client | iVMS-4200, Hik-Connect, Hik-Partner-Pro |
| Main Stream | 50 Hz: 25 fps (1920 × 1080, 1280 × 720, 768 × 432) 60 Hz: 30 fps (1920 × 1080, 1280 × 720, 768 × 432) |
| Sub-Stream | 50 Hz: 25 fps (768 × 432, 512 × 288) 60 Hz: 30 fps (768 × 432, 512 × 288) |
| Video Compression | Main stream: H.265/H.264 Sub-stream: H.265/H.264 |
| Video Bit Rate | Up to 1 M bps |
| Frame Rate | Max.15 fps Self-Adaptive during network transmission |
| Encryption Mode | WPA-PSK/WPA2-PSK |
| Frequency Range | 2.412 GHz to 2.472 GHz |
| Channel Bandwidth | 20 MHz |
| Transfer Rate | 11b: up to 54 Mbps, 11g: up to 54 Mbps, 11n: up to 150 Mbps |
| Wireless Range | Up to 50 m (The performance varies based on actual environment) |