
| IP Video Input | 8-ch |
| HDMI Output | 1-ch, resolution:,1920 × 1080/60Hz, 1600 × 1200/60Hz, 1280 × 1024/60Hz, 1280 × 720/60Hz, 1024 × 768/60Hz, |
| VGA Output | HDMI,VGA |
| Incoming Bandwidth | 80 Mbps |
| Audio Output | 1-ch, RCA (Linear, 1kΩ) |
| Two-Way Audio | 1-ch, RCA (2.0 Vp-p, 1kΩ) |
| Network Protocol | TCP/IP, DHCP, Hik-Connect, DNS, DDNS, NTP, SADP, SMTP, NFS, iSCSI, UPnP™, HTTPS |
| Remote Connection | 32 |
| Network Interface | 1 RJ-45 10/100/1000 Mbps self-adaptive Ethernet interface |
| Power Supply | 100 to 240 VAC |
| Consumption | ≤ 10 W |
| Working Humidity | 10 % to 90 % |
| Chassis | 385 mm chassis |
| Dimension (W × D × H) | 385 × 315× 52 mm,(15.2" × 12.4" × 2.0"), |
| SATA | 2 |
| Capacity | Up to 6TB for each disk |
| USB Interface | 1 × USB 2.0 and 1 × USB 3.0 |
| Alarm In/Out | 4/1 |
| Decoding Format | H.264+,H.264 |
| Decoding Capability | 5-ch@1080p |
| Recording Resolution | 6MP/5MP/4MP/3MP/1080p/UXGA/720p/VGA/4CIF/DCIF/2CIF/CIF/QCIF |
| Interface | 8-ch |
| Power | 120 W |
| Standard | AF and AT |
| RAID Type | No |