
Hikvision
0,00 ₼
| IP Video Input | 16-ch |
| HDMI Output | 4K (3840 × 2160)/60Hz, 4K (3840 × 2160)/30Hz, 2K (2560 × 1440)/60Hz, 1920 × 1080/60Hz, 1600 × 1200/60Hz, 1280 × 1024/60Hz, 1280 × 720/60Hz, 1024 × 768/60Hz |
| VGA Output | HDMI,VGA |
| CVBS Output | 1-ch, BNC (1.0 Vp-p, 75 Ω) |
| Incoming Bandwidth | 160 Mbps/256 Mbps |
| Audio Output | 1-ch, RCA (Linear, 1 KΩ) |
| Two-Way Audio | 1-ch, RCA (2.0 Vp-p, 1 k Ω) |
| Network Interface | 1, RJ-45 10/100/1000 Mbps self-adaptive Ethernet interface |
| Power Supply | ≤ 280 W |
| Consumption | ≤ 15 W |
| Working Temperature | -10 °C to 55 °C (14 °F to 131 °F) |
| Working Humidity | 10 to 90 % |
| Chassis | 1U |
| Dimension (W × D × H) | 380 × 315 × 51.5 mm ( 15.0"× 12.4" × 2.0") |
| SATA | 2 SATA interfaces for two 3.5-inch HDDs |
| Capacity | Up to 8 TB capacity for each HDD |
| USB Interface | Front panel: 1 × USB 2.0; Rear panel: 1 × USB 3.0 |
| Alarm In/Out | 4/1 |
| Human/Vehicle Analysis | False alarm filtering for 4-ch behavior (line crossing and intrusion) detection for network camera with resolution less than or equal to 4 MP. |
| Decoding Format | H.265+,H.265,H.264+,H.264 |
| Decoding Capability | 12 × 1080p |
| Synchronous playback | 16-ch |
| Recording Resolution | 12 MP/8 MP/6 MP/5 MP/4 MP/3 MP/1080p/UXGA/720p/VGA/4CIF/DCIF/2CIF/CIF/QCIF |
| Interface | 16-ch |
| Power | ≤ 200 W |
| Standard | IEEE 802.3 af/at |
| RAID Type | No |