
Hikvision
0,00 ₼
| IP Video Input | 32-ch Up to 12 MP resolution |
| Outgoing Bandwidth | 256 Mbps |
| VGA Output | 1920 × 1080/60Hz, 1280 × 1024/60Hz, 1280 × 720/60Hz, 1024 × 768/60Hz |
| CVBS Output | 1-ch, BNC (1.0 Vp-p, 75 Ω), resolution: PAL: 704 × 576, NTSC: 704 × 480 |
| HDMI 1 Output | 4K (3840 × 2160)/60Hz, 4K (3840 × 2160)/30Hz, 1920 × 1080/60Hz, 1600 × 1200/60Hz, 1280 × 1024/60Hz, 1280 × 720/60Hz, 1024 × 768/60Hz |
| HDMI 2 Output | 1920 × 1080/60Hz, 1280 × 1024/60Hz, 1280 × 720/60Hz, 1024 × 768/60Hz |
| Video Output Mode | HDMI1/VGA simultaneous output, HDMI2/VGA independent output |
| Incoming Bandwidth | 256 Mbps |
| Audio Output | 1-ch, RCA (Linear, 1 KΩ) |
| Two-Way Audio | 1-ch, RCA (2.0 Vp-p, 1 KΩ, using the audio input) |
| Camera Access Protocol | ONVIF(Version 2.5), RTSP |
| Network Protocol | TCP/IP, DHCP, IPv4, IPv6, DNS, DDNS, NTP, RTSP, SADP, SMTP, SNMP, NFS, iSCSI, ISUP, UPnP™, HTTP, HTTPS, ONVIF(Version 2.2), OTAP |
| Remote Connection | 128 |
| Network Interface | 1, RJ-45 10/100/1000 Mbps self-adaptive Ethernet interface |
| Power Supply | 100 to 240 VAC, 50 to 60 Hz |
| Consumption | ≤20 W (without HDD and PoE off) |
| Working Temperature | -10 °C to 55 °C (14 °F to 131 °F) |
| Working Humidity | 10% to 90% |
| Chassis | 19-inch rack-mounted 1.5U chassis |
| Dimension (W × D × H) | 440 × 387 × 75 mm ( 17.3"× 15.2" × 3.0") |
| eSATA | 1 eSATA interface (optional) |
| SATA | 4 SATA interfaces |
| Capacity | Up to 16 TB capacity for each disk |
| Serial Interface | 1 RS-485 (half-duplex), 1 RS-232 |
| USB Interface | Front panel: 2 × USB 2.0; Rear panel: 1 × USB 3.0 |
| Alarm In/Out | 16/4 (16/8 optional) |
| Dual-Stream Recording | Support |
| Stream Type | Video, Video & Audio |
| Audio Compression | G.711ulaw/G.711alaw/G.722/G.726 |
| Decoding Format | H.265+/H.265/H.264+/H.264/MPEG4 |
| Decoding Capability | 2-ch@12 MP (20 fps)/4-ch@8 MP (25 fps)/8-ch@4 MP (30 fps)/16-ch@1080p (30 fps) |
| Synchronous Playback | 16-ch |
| Recording Resolution | 12 MP/8 MP/6 MP/5 MP/4 MP/3 MP/1080p/UXGA/720p/VGA /4CIF/DCIF/ 2CIF/CIF/QCIF |
| Interface | 16, RJ-45 10/100 Mbps self-adaptive Ethernet interface |
| Power | ≤ 200 W |
| Standard | IEEE 802.3 af/at |
| FCC | Part 15 Subpart B, ANSI C63.4-2014 |
| CE | EN 55032:2015, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN 50130-4 |