
Hikvision
0,00 ₼
| IP Video Input | 32-ch |
| Incoming Bandwidth | 256 Mbps |
| Outgoing Bandwidth | 160 Mbps |
| HDMI Output | 1-ch, 4K (3840 × 2160)/30Hz, 2K (2560 × 1440)/60Hz, 1920 × 1080/60Hz, 1600 × 1200/60Hz, 1280 × 1024/60Hz, 1280 × 720/60Hz, 1024 × 768/60Hz |
| VGA Output | 1-ch, 1920 × 1080/60Hz, 1280 × 1024/60Hz, 1280 × 720/60Hz, 1024 × 768/60Hz |
| Audio Output | 1-ch, RCA (Linear, 1 KΩ) |
| Video Output Mode | HDMI/VGA independent output |
| Two-Way Audio | 1-ch, RCA (2.0 Vp-p, 1 KΩ, using the audio input) |
| Remote Connection | 128-ch |
| Network Protocol | TCP/IP, DHCP, IPv4, Hik-Connect , DNS, DDNS, NTP, RTSP, SADP, SMTP, SNMP, NFS, iSCSI, ISUP, UPnP™, HTTP, HTTPS |
| Network Interface | 1 RJ-45 10/100/1000 Mbps self-adaptive Ethernet interface |
| Power Supply | 100 to 240 VAC, 50 to 60Hz |
| Consumption | ≤ 20 W (without HDD and PoE off) |
| Working Temperature | -10 °C to 55 °C (14 °F to 131 °F) |
| Working Humidity | 10% to 90% |
| Dimension (W × D × H) | 445 × 400 × 71 mm ( 17.5"× 15.7" × 2.8") |
| Serial Interface | 2 RS-485 (half-duplex), 1 RS-232 |
| SATA | 4 SATA interfaces |
| Capacity | Up to 16 TB capacity for each HDD |
| Alarm In/Out | 16/ 4 (16/9 is optional) |
| USB Interface | Front panel: 2 × USB 2.0; Rear panel: 1 × USB 3.0 |
| Ctrl 12V | N/A (optional to support) |
| DC 12V | N/A (optional to support) |
| Decoding Format | H.265/ H.265+/H.264/H.264+ |
| Recording Resolution | 12 MP/8 MP/6 MP/5 MP/4 MP/3 MP/1080p/UXGA/ 720p/VGA/4CIF/DCIF/2CIF/CIF/QCIF |
| Synchronous Playback | 16-ch |
| Decoding Capability | Smooth Playback (HC) ON : 1-ch@12 MP (30 fps)/2-ch@8 MP (30 fps)/4-ch@4 MP (30 fps)/9-ch@1080p (30 fps) Smooth Playback (HC) OFF : 1-ch@12 MP (30 fps)/2-ch@8 MP (30 fps)/5-ch@4 MP (30 fps)/10-ch@1080p (30 fps) |
| Stream Type | Video, Video & Audio |
| Audio Compression | G.711ulaw/G.711alaw/G.722/G.726 |
| Interface | 16, RJ-45 10/100 Mbps self-adaptive Ethernet interface |
| Power | ≤ 200 W |
| Standard | IEEE 802.3 af/at |
| FCC | Part 15 Subpart B, ANSI C63.4-2014 |
| CE | EN 55032: 2015, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN 50130-4, EN 55035: 2017 |
| Obtained Certification | CE, KC, WEEE, REACH, ROHS, CB, LOA |