
Hikvision
0,00 ₼
| By Camera | All channels Support Countries & Regions: 1.Myanmar,Philippines,Indonesia,Vietnam,Pakistan,New Zealand,Australia,Sri Lanka,Singapore,Malaysia 2.Turkey,Croatia,Slovakia,Czech Republic,Bulgaria,Macedonia,Hungary,Greece,Poland,France,Netherlands,Switzerland,Spain,The United Kingdom,Ireland,Germany,Italy,Austria,Palestine,Latvia,Lithuania,Estonia,Belgium,Luxembourg,Ukraine,Uzbekistan,Kazakhstan,Mongolia,Moldova,Kyrgyzstan,Azerbaijan,Georgia,Armenia,Albania,Kosovo,Belarus,Cyprus,Denmark,Finland,Malta,Portugal,Romania,Slovenia,Sweden,Israel,Bosnia and Herzegovina,Turkmenistan,Montenegro,Serbia,Tajikistan,Iceland,Liechtenstein 3.Argentina,Brazil,Chile,Colombia,Peru,Ecuador,Paraguay,Uruguay,Salvador,Bolivia,Canada,Algeria,Mexico,Panama,Costa Rica,Nigeria,Kenya,Mauritius,Tanzania,Cote d'Ivoire,South Africa,Tunisia,Sierra Leone,Zambia,Ghana,Zimbabwe,Uganda,Angola,EthiopiaRepublic of Trinidad and Tobago,Dominica,Guatemala,Senegal,Algeria,Cameroon 4.Qatar,Kuwait,Oman,Jordan,Lebanon,Iraq,United Arab Emirates,Saudi Arabia,Bahrain,Egypt,Libya |
| Vehicle Attributes | Plate number, license plate color, license plate type |
| Plate Attributes | Vehicle brand, vehicle color, vehicle type |
| Performance | If the cameras support Hikvision AcuSense Technology and have enabled AcuSearch function, the NVR supports AcuSearch in all channels, capable of modeling 300,000 targets/day. |
| Performance | If the cameras support Hikvision AcuSense Technology and have enabled AcuSearch function, the NVR supports AcuSeek in all channels, capable of modeling 300,000 targets/day. |
| Search Language | English, French, Italian, German, Polish, Portuguese, Thai, Russian, Arabic, Turkish, Spanish, Dutch, Romanian, Czech, Swedish, Croatian, Latvian, Ukrainian, Hungarian, Danish, Japanese, Korean, Vietnamese, Indonesian, Brazilian Portuguese, Traditional Chinese |
| SATA | 8 SATA interfaces, Hot swap. |
| Serial Interface | 1 RS-232, 1 RS-485 (full-duplex) |
| Capacity | Up to 20 TB capacity for each disk |
| Alarm In/Out | 16/9 |
| eSATA | 1 eSATA interface |
| USB Interface | Front panel: 2× USB 2.0; Rear panel: 2 × USB 3.0 |
| Ctrl 12V | Controllable 12 VDC, 1 A power output for external alarm device; The power will be turned on when the alarm output is triggered. *: The Ctrl 12V power is controlled by alarm output 9. |
| DC 12V | 12 VDC, 1 A power output |
| Obtained Certification | CE, CB, REACH, WEEE, UKCA, RCM,IC,LOA |
| CE | EN 55032, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN 55035 |
| Decoding Format | H.265+, H.265, H.264+, H.264 |
| Recording Resolution | 32 MP/24 MP/16 MP/12 MP/8 MP/6 MP/5 MP/4 MP/3 MP/1080p/UXGA/720p/VGA /4CIF/DCIF/2CIF/CIF/QCIF *: Support resolution width/height less than 8192 pixels, total not exceeding 32MP. *: The NVR supports up to 4-ch of >12MP IP video input. |
| Synchronous playback | 16-ch |
| Live View Window Division | 1/2/4/6/8/9/16 |
| Aux Port Window Division | 1/2/4/6/8/9/16 |
| Decoding Capability | Enable AI by NVR: 20-ch@1080p (30 fps) Disable AI by NVR: 32-ch@1080p (30 fps) |
| Audio Compression | G.711ulaw/G.711alaw/G.722/G.726/AAC/MP2L2/PCM |
| Dual-Stream Recording | Support |
| Stream Type | Video, Video & Audio |
| Face Picture Library | Up to 16 face picture libraries, with up to 50,000 face pictures in total (each picture ≤ 4 MB, total capacity ≤ 1 GB) |
| Face Picture Comparison | 8-ch |
| Facial Detection and Analytics | Face picture comparison, human face capture, face picture search |
| Facial Detection and Analytics Performance | 4-ch human face capture (HD network camera, 4-ch 2MP, 2-ch 4MP, 1-ch 8MP, H.264/H.265) |
| GUI Language | English, Russian, Bulgarian, Hungarian, Greek, German, Italian, Czech, Slovak, French, Polish, Dutch, Portuguese, Spanish, Romanian, Turkish, Japanese, Danish, Swedish Language, Norwegian, Finnish, Korean, Traditional Chinese, Thai, Estonian, Vietnamese, Croatian, Slovenian, Serbian, Latvian, Lithuanian, Uzbek, Kazakh, Arabic, Ukrainian, Kyrgyz , Brazilian Portuguese, Indonesian, Hebrew |
| Power Supply | 100 to 240 VAC, 50 to 60 Hz,redundant power supply |
| Consumption | ≤ 50 W (without HDD) |
| Working Temperature | -10 °C to 55 °C (14 °F to 131 °F) |
| Working Humidity | 10% to 90% |
| Chassis | 2U chassis |
| Dimension (W × D × H) | 442 x 462 x 88 mm(17.4" x 18.17" x 3.46") |
| AI by NVR | Facial recognition |
| AI by NVR and Camera | Facial recognition, perimeter protection, video structuralization, AcuSearch, motion detection 2.0, ANPR, people counting, AcuSeek |
| Engine | 2 engines. 1 is for face picture and AcuSearch. 1 is for AcuSeek |
| Network Interface | 2, RJ-45 10/100/1000 Mbps self-adaptive Ethernet interface |
| Remote Connection | 128 |
| Network Protocol | TCP/IP, DHCP, IPv4, IPv6, DNS, DDNS, NTP, RTSP, SADP, SMTP, SNMP, NFS, iSCSI, ISUP, UPnP™, HTTP, HTTPS, ONVIF, OTAP |
| API | ONVIF (profile S/G); SDK; ISAPI |
| Compatible Browser | IE11, Chrome V57, Firefox V52, Safari V12, Edge V89, or above version |
| RAID Type | RAID0, RAID1, RAID5, RAID6, RAID10 The RAID function and AI functions cannot be enabled simultaneously. |
| IP Video Input | 16-ch |
| Incoming Bandwidth | 160 Mbps |
| Outgoing Bandwidth | 256 Mbps |
| Video Output Mode | HDMI1/VGA1 simultaneous output, HDMI2/VGA2 simultaneous output |
| CVBS Output | NA |
| Audio Output | 2-ch, RCA (Linear, 1 KΩ) |
| Two-Way Audio | 1-ch, RCA (2.0 Vp-p, 1 KΩ) |
| HDMI 1 Output | 4K(3840×2160)/30Hz,2K(2560×1440)/60Hz,1080P(1920×1080)/60Hz,720P(1280×720)/60Hz |
| HDMI 2 Output | 1080P(1920×1080)/60Hz,720P(1280×720)/60Hz |
| VGA 1 Output | 1080P(1920×1080)/60Hz,720P(1280×720)/60Hz |
| VGA 2 Output | 1080P(1920×1080)/60Hz,720P(1280×720)/60Hz |