
Hikvision
0,00 ₼
| By Camera | All channels , up to 345,600 targets per day Note: The camera should enable AcuSearch function. |
| SATA | 24 SATA interfaces; 3.5-inch HDD |
| eSATA | 1 eSATA interface |
| Capacity | Up to 20 TB capacity for each HDD |
| Serial Interface | 1 RS-232, 2 RS-485 (half-duplex) |
| USB Interface | Front panel: 2 × USB 2.0; Rear panel: 4 × USB 3.0 |
| Alarm In/Out | 32/16 |
| Obtained Certification | CE, IC, CB, Rohs, Reach, WEEE, RCM, UKCA, LOA |
| CE | EN 55032:2015+A1:2020, ENIEC61000-3-2:2019+A1:2021, EN 61000-3-3:2013+A1:201 9, EN 50130-4:2011+A1:2014, EN 55035:2017+A11:2020 |
| Decoding Format | H.265/H.265+/H.264/H.264+ |
| Decoding Capability | 2-ch@32 MP (30 fps)/2-ch@24 MP (30fps)/4-ch@16 MP (30fps)/8-ch@8 MP (30fps)/16-ch@4 MP (30fps)/32-ch@2 MP (30fps) |
| Synchronous Playback | 16-ch |
| Recording Resolution | 32 MP/24 MP/12 MP/8 MP/6 MP/5 MP/4 MP/3 MP/1080p/UXGA/720p/VGA /4CIF/DCIF/ 2CIF/CIF/QCIF |
| Facial Detection and Analytics | Face picture comparison, human face capture, face picture search |
| Face Picture Library | Up to 64 face picture libraries, up to 300,000 face pictures in list library (each picture ≤ 4 MB, total capacity ≤ 10 GB) |
| Face Picture Comparison (Captured from Camera) | 16-ch Comparison speed: 24 pictures per second |
| Facial Detection and Analytics Performance | Simultaneous mode: 8-ch, up to 2 MP independent mode: 4-ch, up to 2 MP. |
| GUI Language | English, Russian, Bulgarian, Hungarian, Greek, German, Italian, Czech, Slovak, French, Polish, Dutch, Portuguese, Spanish, Romanian, Turkish, Japanese, Danish, Swedish Language, Norwegian, Finnish, Korean, Traditional Chinese, Thai, Estonian, Vietnamese, Croatian, Slovenian, Serbian, Latvian, Lithuanian, Uzbek, Kazakh, Arabic, Ukrainian, Kyrgyz , Brazilian Portuguese, Indonesian |
| Power Supply | 100 to 240 VAC, 50 to 60 Hz, redundant power supply |
| Consumption | ≤ 100 W (without HDD) |
| Working Temperature | -10 to 55°C (14 to 131° F) |
| Working Humidity | 10 to 90% |
| Dimension (W × D × H) | 447 mm × 572 mm × 173 mm (17.6 × 22.5 × 6.8 inch) |
| AI by NVR | Facial recognition, perimeter protection, video structuralization |
| AI by Camera | Facial recognition, perimeter protection, video structuralization, AcuSearch, motion detection2.0, ANPR, people counting, VCA |
| Remote Connection | 512 |
| Network Protocol | TCP/IP, DHCP, IPv4, IPv6, DNS, DDNS, NTP, RTSP, SADP, SMTP, SNMP, NFS, iSCSI, ISUP, UPnP™, HTTP, HTTPS, ONVIF (version 2.2), OTAP |
| API | ONVIF (profile S/T); SDK; ISAPI |
| Compatible Browser | IE11, Chrome V57, Firefox V52, Safari V12, Edge V89, or above version |
| Network Interface | 4, RJ-45 10/100/1000/2500 Mbps self-adaptive Ethernet interface 2, SFP 1000 Mbps Optical Port |
| Camera Access Protocol | ONVIF (version 2.5), RTSP |
| By NVR | Simultaneous mode: 8-ch, up to 2 MP independent mode: 4-ch, up to 2 MP. |
| By Camera | All channels |
| RAID Type | RAID 0, RAID 1, RAID 5, RAID 6, RAID 10 |
| Structured Analysis | Simultaneous mode: 8-ch, up to 2 MP independent mode: 4-ch, up to 2 MP. |
| Face Picture Library | Up to 64 face picture libraries, up to 300,000 face pictures in list library (each picture ≤ 4 MB, total capacity ≤ 10 GB) |
| Face Picture Comparison | 16-ch; Comparison speed: 24 pictures per second |
| IP Video Input | 256-ch Up to 32 MP resolution |
| Incoming Bandwidth | 1280Mbps |
| Outgoing Bandwidth | 1024Mbps |
| Incoming Bandwidth (RAID Mode) | 640Mbps |
| Outgoing Bandwidth (RAID mode) | 512Mbps |
| HDMI 1 Output | 4K (4096 × 2160)/30 Hz, 4K (3840 × 2160)/60 Hz, 4K (3840 × 2160)/30 Hz, 2K (2560 × 1440)/60 Hz, 1080P (1920 × 1080)/60 Hz |
| HDMI 2 Output | 4K (4096 × 2160)/30 Hz, 4K (3840 × 2160)/60 Hz, 4K (3840 × 2160)/30 Hz, 2K (2560 × 1440)/60 Hz, 1080P (1920 × 1080)/60 Hz |
| HDMI 3 Output | 8K (7680 × 4320)/30 Hz, 4K (4096 × 2160)/30 Hz, 4K (3840 × 2160)/60 Hz, 4K (3840 × 2160)/30 Hz, 2K (2560 × 1440)/60 Hz, 1080P (1920 × 1080)/60 Hz |
| HDMI 4 Output | 1080P (1920 × 1080)/60 Hz |
| VGA 1 Output | 1080P (1920 × 1080)/60 Hz |
| VGA 2 Output | 1080P (1920 × 1080)/60 Hz |
| Video Output Mode | Mode 1 (default output mode): simultaneous output with 1080p resolution; Mode 2 (simultaneous output): HDMI 1, VGA 1, HDMI 2, VGA 2, HDMI 3, and HDMI 4 provide simultaneous output, the maximum resolution for VGA 1/VGA 2/HDMI 4 is 1080p, the maximum resolution for HDMI 1/HDMI 2/HDMI 3 is 4K; Mode 3 (independent output and 8K HDMI 3 output resolution): HDMI 1/VGA 1/HDMI 2/VGA 2, HDMI 3, and HDMI 4 provide independent output respectively. The maximum resolution is 8K + 4K + 1080p; Mode 4 (independent output and HDMI 3 output resolution ≤ 4K): HDMI 1/VGA 1, HDMI 2/VGA 2, HDMI 3, and HDMI 4 provide independent output respectively. The maximum resolution is 4K +4K + 4K + 1080p. |
| HDMI Input | 1-ch |
| HDMI Loopback | 1-ch (matching the HDMI input) |
| Audio Output | 2-ch, RCA (Linear, 1 KΩ) |
| Two-Way Audio | 1-ch, RCA (2.0 Vp-p, 1 k Ω) |