
Hikvision
0,00 ₼
| Protocol | RTSP, ONVIF, HKSDK |
| Power supply | 100 to 240 VAC/47 to 63Hz, redundant power supply |
| Consumption(with HDDs) | ≤ 369.8 W |
| Environment temperature | Working: +5 °C to +40 °C (41 °F to 104 °F) Storing: -20 °C to +70 °C (-4 °F to +158 °F) |
| Humidity | Working: 20% to 80%RH (non-condensing/frozen) Storing: 5% to 90%RH (non-condensing/frozen) |
| Dimensions(W × D × H) | 445 ×175 × 746 mm (17.5 × 6.9 × 29.4 inch) |
| Weight (without HDDs) | ≤ 40 kg (88.2 lb) |
| USB | 2 × USB 3.0, 2 × USB 2.0 |
| VGA | Supported (VGA and RS-232 interface cannot be used at the same time) |
| Data network interface | 4, 1000 Mbps Ethernet interface |
| Management | 1, 1000 Mbps Ethernet interface |
| MiniSAS interface | 1 |
| COM | 1, RS-232 |
| HDD slot | 24 |
| Interface/capacity | SATA, Up to 14TB |
| RAID | iRAID |
| Processor | 64-bit multi-core processor |
| Cache | 16 GB, extendable to 32 GB |
| Direct Streaming Mode: video (2 Mbps) + picture | 400-ch |
| Disk management | Disk detection pre-alarm and repair |
| Logical volume management | Recording volume management |
| Recording mode | Continuous recording, manual recording, and alarm recording |
| Video protection | Video lock, video loss alarm |
| Searching mode | Log in storage system to search, play, and download videos. Support searching videos by time, event type, and smart information |
| Downloading mode | Log in storage system to search, play, and download videos. Support searching videos by time, event type, and smart information |
| Management mode | GUI based on web, serial port CLI, platform |
| Alarm mode | Audio, indicator, GUI |