
Hikvision
0,00 ₼
| Casing Material | Metal |
| VESA | 600 (H) mm × 400 (V) mm |
| Product Dimension (W × H × D) | 1212.16 mm × 683.01 mm × 69.3 mm (47.72'' × 26.89'' × 2.73'') |
| Package Dimensions (W × H × D) | 1404(W) mm × 910 (H) mm × 231 (D) mm |
| Net Weight | 21.4 ± 0.5 kg (47.2 ± 1.1 lb) for single display |
| Gross Weight | 35.8 ± 0.5 kg (78.9 ± 1.1 lb) for carton with a single display |
| Packing List | Carton with a single display : LCD display × 1, power cable × 1, network cable × 1, 2-meter HDMI cable × 1, screw × 4, remote control × 1, IR receiver × 1, RS-232 converter × 1, quick start guide (multilingual) × 1, quick start guide (English) × 1, LCD Maintenance Notice × 1 |
| Video & Audio Input | VGA × 1, HDMI × 1, DVI × 1, DP × 1, USB × 1 |
| Video & Audio Output | HDMI × 1 |
| Control Interface | RS232 IN × 1, RS232 OUT × 1,IR IN x 1 |
| Screen Size | 55 inch |
| Active Display Area | 1209.6 (H) mm × 680.4 (V) mm |
| Backlight | Direct-lit LED backlight |
| Pixel Pitch | 0.63 mm |
| Physical Seam | 1.8 mm |
| Physical Seam Tolerance | ±1.5 mm |
| Physical Resolution | 1920 × 1080 |
| Brightness | 700 cd/m² |
| Color Temperature | 10,000 ± 2,000K |
| Viewing Angle | 178°(H)/178°(V) |
| Color Depth | 10 bit, 1.07 B |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Response Time | 8 ms |
| Color Gamut | 72% NTSC |
| Surface Treatment | Haze 28%, 3H |
| Power Supply | 100 to 240 VAC, 50/60 Hz |
| Power Consumption | ≤ 230 W |
| Standby Consumption | ≤ 0.5 W |
| Working Temperature | 0 °C to 40 °C (32 °F to 104 °F) |
| Working Humidity | 20% RH to 80% RH (without condensation) |
| Storage Temperature | -20 ℃ to 60 ℃ (-4 ℉ to 140 ℉) |
| Storage Humidity | 10% RH to 90% RH (without condensation) |
| LCD Technology | IPS |