
Hikvision
0,00 ₼
| Communication protocol | ISO 14443 Type A/B Standard and ISO 7816 Standard |
| Indicator | Indicates Power and the Communication Status |
| Power supply | 200mA |
| Working temperature | From -20°C to 65°C (4° F to 149° F) |
| Dimensions | 117mm×67.5mm×14.3mm |
| USB | 2.0; Driver free |
| PSAM card | 2 |
| Operating system | Support Windows, WinXP, Win7, Win8, Win10 and Win11 |
| Card type | EM card;Standard IC card;CPU card |
| Card reading frequency | 13.56MHz and 125KHz |