
Hikvision
0,00 ₼
| QR code | Optional |
| Face recognition distance | 0.5 m to 2 m |
| Face recognition accuracy rate | >99% |
| Face recognition duration | <200 ms |
| Face capacity | 100,000 |
| Card capacity | 200,000 |
| Event capacity | 100,000 |
| Lane width | 650;750;900;1100 |
| Pedestal length | 1500 mm |
| Module selection | NO |
| Pedestal width | 130 mm |
| Wall distance | 20 mm |
| Base | YES |
| Barrier material | Acrylic glass |
| Application environment | Indoor and Outdoor |
| Authentication mode | Card;Face |
| Card type | EM;Desfire |
| Recommended width | 650 mm |
| Base model | DS-KSM01/B530 |
| Product type | Swing barrier |
| Remote controller type | NA |
| Movement Protrusion Width | 72 mm |
| Built-in face recognition | YES |
| Convert Face | NO |
| Door Height | Default(0.85m);1.6m |
| Door wing gap | Default:50mm |
| Integrated Auth | Card;Face |
| Configuration via PC Web | Support |
| Configuration via mobile Web | Support |
| Hik-Connect | Support |
| Multi-factor authentication | Support |
| Face anti-spoofing | Support |
| Face mask recognition | Support |
| Built-in face recognition | Support |
| Communication protocol | ISAPI |
| Throughput | 30 to 60 persons per minute The actual throughput is affected by the person passing rate and passing method. |
| Lane width | 550 mm to 1400 mm (21.65" to 55.12") |
| Barrier material | 10 mm acrylic glass |
| Pedestal material | SUS304 stainless steel with the thickness of 1.2 to 1.5 mm (0.05" to 0.06") |
| Indicator | Lane status indicator, authentication indicator, barrier light, etc. |
| Power consumption | Standby: 70 W Working: 120 W Peak: 160 W |
| Working temperature | -20 °C to 70 °C (-4 °F to 158 °F) |
| Working humidity | 10% to 95% (No Condensing) |
| Protective level | IPX4 |
| Dimensions | With packaging: 1600 mm × 400 mm × 1283 mm (63.0" × 15.7\" × 50.5\") Without packaging: 1500 mm × 130 mm × 1000 mm (59.1 × 5.1\" × 39.4\")" |
| Power supply method | 100-240V~,50Hz/60Hz |
| Language | English, Japanese, Thai, Indonesian, Russian, Spain (European), Spain (Latin America), Portugal (Brazil), Arabic, Kazakh, Uzbek, Ukraine |
| Interconnecting cable length | 5.5 m |
| USB configuration tool | Support |
| Access controller | Supplied |
| Supercapacitor | Supplied |
| Network switch | Not supplied |
| Network interface | × 1 |
| Alarm output | × 4 |
| RS-485 | Main: 1 Sub: 1 |
| RS-232 | Main: 1 Sub: 1 |
| Wiegand | Main: 1 Sub: 1 |
| USB | Main: 1 Sub: 1 |
| Fire alarm input | 1 |
| Case input | Main: 1 Sub: 1 |
| Wired network | 10/100 Mbps self-adaptive Ethernet |
| Wi-Fi | For AP mode only |
| Motor | Servo motor |
| MCBF | ≥ 12 million times |
| dToF sensor | × 14 |
| Lens | Dual lens |
| Video compression standard | H.264 |
| Resolution | 2 MP |
| FOV | Horizontal: 75° Vertical: 139° |
| WDR | Support |
| Video standard | PAL by default, support NTSC |