
Hikvision
0,00 ₼
| Card | EM card or M1 card (actual corresponding card type refer to product model names). |
| Card reading frequency | 13.56 MHz or 125 KHz |
| Card reading distance | 3cm |
| Card reading duration | <1 sec |
| Card capacity | 500,000 |
| Event capacity | 500,000 |
| Person Capacity | 500,000 |
| Lane width | 550;650;750;850;900 |
| Pedestal length | 201 mm |
| Module selection | NO |
| Pedestal width | 201 mm |
| Wall distance | 20 mm |
| Base | NO |
| Barrier material | Acrylic glass;stainless steel pipe |
| Application environment | Indoor |
| Authentication mode | Card;QR code |
| Card type | EM;M1 |
| Recommended width | 650 mm |
| Product type | Swing barrier |
| Remote controller type | 433Mhz;868Mhz |
| Movement Protrusion Width | 0 mm |
| Access control board | Included |
| Door wing height | Default(0.78m); |
| Built-in face recognition | NO |
| Convert Face | No |
| Door wing gap | Default:47mm |
| Configuration via PC Web | Support |
| Configuration via mobile Web | Not support |
| Hik-Connect | Support |
| Multi-factor authentication | Support |
| Anti-passback | Support |
| First person in | Support |
| Hik-Partner Pro | Support |
| Audio prompt | Support |
| Fingerprint recognition | Not support |
| AP mode | Not support |
| Communication protocol | ISAPI |
| Keyfob | Support, 433 MHz or 868 MHz, within 50 m |
| Throughput | 30 to 60 persons per minute The actual throughput is affected by the person passing rate and passing method. |
| Lane width | 550 mm to 900 mm (21.65" to 35.43") |
| Pedestal material | SUS304 stainless steel 1mm |
| Indicator | Lane status indicator, authentication indicator and barrier light |
| Power consumption | Standby: 20 W Working: 45 W Peak: 95 W |
| Working temperature | -15 °C to 65 °C (5 °F to 149 °F) |
| Working humidity | 10% to 95% (No condensing) |
| Protective level | IPX4 |
| Dimensions | Without package: 1002 mm × 200 mm × 200 mm (39.44" × 7.87" × 7.87") With package: 1160 mm × 565 mm × 300 mm (45.66" × 22.24" × 11.81") 22 Protective level Structure |
| Approval | CE/CB/RoHS/REACH/WEEE |
| Power supply method | Adapter: 100 to 240 VAC~, 50/60 Hz, 0.8A |
| Language | English, Japanese, Thai, Indonesian, Russian, Spain (European), Spain (Latin America), Portugal (Brazil), Arabic, Kazakh, Uzbek, Ukraine |
| Power supply for face recognition module | Support |
| Access controller | Supplied |
| Supercapacitor | Not supplied |
| Network switch | Not supplied |
| Expansion screw | M12x150(3pcs) |
| Network interface | 1 |
| Lock control | 2 |
| Exit button | 5 |
| Alarm output | 2 |
| TAMPER | NA |
| RS-485 | 4 |
| RS-232 | 2 |
| Wiegand | 3 |
| USB | 1 |
| Fire alarm input | 1 |
| Case input | 2 |
| Counting output | NA |
| Wired network | 10/100 Mbps self-adaptive Ethernet |
| Wi-Fi | Not support |
| Motor | Brushless motor |
| MCBF | ≥ 5 million times |
| Brake | Not support |
| Door open duration | 5 to 60 sec |
| dToF sensor | 1 array of sensors |
| Audio output | Support |
| Volume adjustment | Support |
| Power output | 5.5 W |