
Hikvision
0,00 ₼
| Audio input | 1 built-in omnidirectional microphone |
| Audio compression standard | G.711 U、G.711 A、Opus、AAC-LD、AAC-LC、G.726、G.722.1 |
| Audio output | 1 built-in loudspeaker |
| Audio compression bitrate | 64 Kbps |
| Audio quality | Noise suppression and echo cancellation |
| Volume adjustment | Adjustable |
| User capacity | 20,000 |
| Face capacity | 20,000 |
| Card capacity | 10,000 |
| Fingerprint capacity | 5000 |
| Alarm input | 4 |
| Network interface | 1 RJ-45 10/100/1000 Mbps self-adaptive |
| TAMPER | 1 |
| Exit button | 1 |
| RS-485 | 2 RS-485 (Half duplex, HIKVISION) |
| USB | / |
| Wiegand | / |
| TF card | / |
| Alarm output | / |
| Lock control | 2 relays, Max. 30 VDC, 2 A |
| Door contact input | 1 |
| Screen size | 4.3-inch |
| Operation method | / |
| Type | Colorful LCD |
| Resolution | 800 × 480 |
| Button | Physical buttons |
| Installation | Flush mounting |
| Indicator | / |
| Protective level | IP65 |
| Working temperature | -30 °C to 60 °C (-22 °F to 140 °F) |
| Working humidity | 10% to 90% (no-condensing) |
| Dimension (W × H × D) | 373 mm × 124 mm × 43.7 mm (14.69" × 4.88" × 1.72") |
| Battery | / |
| Power supply | 12 VDC, 1.5 A |
| Application environment | Outdoor |
| Power consumption | ≤ 13 W |
| Language | English, Arabic, European French, Russian, European Spanish, Latin American Spanish, Italian, German, Polish, Turkish, Portuguese, Brazilian Portuguese, Uzbek, Kazakh, Czech, Hungarian, Dutch, Romanian, Bulgarian, Ukrainian, Croatian, Serbian, Greek, Lithuanian, Estonian, Latvian, Norwegian, Danish, Slovenian, Slovak, Hebrew, Swedish, Finnish, Mongolian, Vietnamese, Traditional Chinese (Taiwan), Latin American Spanish |
| Network protocol | TCP/IP, RTSP, IPV6, ONVIF |
| Wi-Fi | / |
| Bluetooth | / |
| 3G/4G | / |
| Operation system | Linux |
| ROM | 4 GB |
| RAM | 1 GB |
| Processor | Embeded high performance processor |
| Lens | 2 × 2 MP HD camera |
| Resolution | Main stream: 1080p@30fps, 720p@30fps Sub stream: VGA@25fps, VGA@30fps |
| FOV | Horizontal: 107°, Vertical: 58°, Diagonal: 126° |
| Wide dynamic range (WDR) | Digital WDR/120 dB |
| Supplement light | IR light, up to 3 m |
| Video compression standard | H.264; H.265; MJPEG |