
Hikvision
0,00 ₼
| Audio input | 2 built-in omnidirectional microphone |
| Audio compression standard | G.711 U, G.711 A |
| Audio output | 1 built-in loudspeaker |
| Audio compression bitrate | 64 Kbps |
| Audio quality | Noise suppression and echo cancellation |
| Volume adjustment | Adjustable |
| Card reading frequency | 13.56 MHz |
| User capacity | 20000 |
| Face capacity | 10000 |
| Fingerprint capacity | / |
| Card capacity | 100000 |
| Message capacity | / |
| Linked indoor station capacity | 500 |
| Sub door station capacity | 16 |
| Alarm input | 4 (2 exit butttons and 2 door contacts by default) |
| Network interface | 2 RJ-45 10/100/1000 Mbps self-adaptive (1 reserved) |
| TAMPER | 1 |
| Exit button | 2 (1 for lock control and 1 for secure door control unit) |
| RS-485 | 2 RS-485 (Half duplex, HIKVISION) |
| USB | 2 for internal use only |
| Wiegand | / |
| TF card | 1 (reserved) |
| Alarm output | 2 (reserved) |
| Lock control | 2 relays, Max. 30 VDC, 2 A, lock 2 needs secure module |
| Door contact input | 1 |
| Screen size | 10.1-inch |
| Operation method | Capacitive touch screen |
| Type | Colorful IPS |
| Resolution | 1280 × 800 |
| Brightness | 410 cd/m2 |
| Button | / |
| Installation | Surface mounting and flush mounting |
| Indicator | / |
| Protective level | IP65 and IK07 |
| Working temperature | -30 °C to 60 °C (-22 °F to 140 °F) |
| Working humidity | 10% to 90% (no-condensing) |
| Dimension (W × H × D) | 271 mm × 159.2 mm × 26.5 mm (10.7" × 6.3" ×1") |
| Battery | / |
| Power supply | 12 VDC, 2 A |
| Application environment | Outdoor |
| Power consumption | ≤ 18 W |
| Language | English,French,Portuguese,BrazilianPortuguese,Spanish,Russian,German,Italian,Polish,Turkish,Vietnamese,Arabic,Czech,Hungarian,Dutch,Romanian,Bulgarian,Ukrainian,Croatian,Serbian,Greek,Lithuanian,Estonia,Latvian,Norwegian,Danish,Slovakia,Hebrew,Swedish,Finnish,TraChinese,Mongolian,HongKongTraChinese |
| Network protocol | TCP/IP, RTSP |
| Wi-Fi | / |
| Bluetooth | / |
| 3G/4G | / |
| Operation system | Android 7.1 |
| ROM | 4 GB |
| RAM | 2 GB |
| Processor | Embeded high performance processor |
| Lens | 2 × 2 MP HD camera |
| Resolution | Main stream:1920 × 1080p and 1280 × 720p Sub stream: 1280 × 720p and 640 × 480p |
| FOV | Horizontal: 88°, Vertical: 44° |
| Wide dynamic range (WDR) | Digital WDR/120 dB |
| Supplement light | IR light, up to 3 m |
| Video compression standard | H.264 |