
Hikvision
0,00 ₼
| Button | / |
| Installation | Surface mounting, table mounting |
| Indicator | / |
| Protective level | / |
| Working temperature | -10 °C to 50 °C (14 °F to 122 °F) |
| Working humidity | 10% to 90% (no-condensing) |
| Dimension (W × H × D) | 200 mm × 140 mm × 23.6 mm (7.87" ×5.51" × 0.93") |
| Battery | / |
| Power supply | 12 VDC, IEEE802.3af, standard PoE |
| Application environment | Indoor |
| Power consumption | ≤ 6 W |
| Language | English, Arabic, French, Russian, Spanish, Spanish (Latin America), Italian, German, Polish, Turkish, Portuguese, Portuguese (Brazil), Uzbek, Kazakh, Czech, Hungarian, Dutch, Romanian, Bulgarian, Ukrainian, Croatian, Serbian, Greek, Lithuanian, Estonian, Latvian, Norwegian, Danish, Slovenian, Slovak, Hebrew, Swedish, Finnish, Mongolian, Vietnamese, Traditional Chinese |
| Message capacity | 200 alarm records 2 MB RAM reserved for events |
| Linked network camera capacity | 16 |
| Linked indoor extensions capacity | 16 |
| Linked doorphone capacity | 17 |
| Operation system | Linux |
| ROM | 32 MB |
| RAM | 128 MB |
| Processor | Embeded high performance processor |
| Screen size | 7-inch |
| Operation method | Capacitive touch screen |
| Type | Colorful TFT |
| Resolution | 1024 × 600 |
| Lens | / |
| Resolution | / |
| FOV | / |
| Wide dynamic range (WDR) | / |
| Video compression standard | H.265;H.264 |
| Focal length | / |
| Audio input | 1 built-in omnidirectional microphone |
| Audio compression standard | G.711 U、G.711 A、Opus、AAC-LD、AAC-LC、G.726、G.722.1 |
| Audio output | 1 built-in loudspeaker |
| Audio compression bitrate | 64 Kbps |
| Audio quality | Noise suppression and echo cancellation |
| Volume adjustment | Adjustable |
| Network protocol | TCP/IP, RTSP |
| Wi-Fi | / |
| Bluetooth | / |
| 3G/4G | / |
| Zigbee | / |
| Alarm input | 8 |
| Network interface | 1 RJ-45 10/100 Mbps self-adaptive |
| TAMPER | / |
| RS-485 | / |
| USB | / |
| TF card | / |
| Alarm output | / |
| Lock control | / |