
Hikvision
0,00 ₼
| Audio input | 1 built-in omnidirectional microphone |
| Audio compression standard | G.711 U、G.711 A、G.722.1 |
| Audio output | 1 built-in loudspeaker |
| Audio compression bitrate | 64 Kbps |
| Audio quality | Noise suppression and echo cancellation |
| Volume adjustment | Adjustable |
| Message capacity | TF card inser ted: 200 captured pictures, 200 alarm records Without TF card: 2 MB RAM for picture storage; The storage number is decided by the picture size, 200 alarm records |
| Notice capacity | 200 |
| Linked indoor extensions capacity | 16 |
| Linked doorphone capacity | 17 |
| Linked network camera capacity | 16 |
| Alarm input | 8 |
| Network interface | 1 RJ-45 10/100 Mbps self-adaptive |
| TAMPER | / |
| RS-485 | 1 RS-485 (Half duplex) |
| USB | / |
| TF card | Support TF card, up to 128 G |
| Alarm output | 2 |
| Lock control | 2 relays, Max. 30 VDC 0.3 A |
| Screen size | 7-inch |
| Operation method | Capacitive touch screen |
| Type | Colorful TFT |
| Resolution | 1024 × 600 |
| Button | / |
| Installation | Surface mounting |
| Indicator | / |
| Protective level | / |
| Working temperature | -10 °C to 55 °C (14 °F to 131 °F) |
| Working humidity | 10% to 90% (no-condensing) |
| Dimension (W × H × D) | 200 mm × 140 mm × 15.1 mm (7.9" × 5.5" × 0.6") |
| Battery | / |
| Application environment | Indoor |
| Power consumption | ≤ 5 W |
| Language | English, Arabic, French, Russian, Spanish, Spanish (Latin America), Italian, German, Polish, Turkish, Portuguese, Portuguese (Brazil), Uzbek, Kazakh, Czech, Hungarian, Dutch, Romanian, Bulgarian, Ukrainian, Croatian, Serbian, Greek, Lithuanian, Estonian, Latvian, Norwegian, Danish, Slovenian, Slovak, Hebrew, Swedish, Finnish, Mongolian, Vietnamese, Traditional Chinese |
| Network protocol | TCP/IP, SIP, RTSP |
| Wi-Fi | 2.4 GHz, IEEE802.11b, IEEE802.11g, IEEE802.11n |
| Bluetooth | / |
| 3G/4G | / |
| Zigbee | / |
| Operation system | Linux |
| ROM | 32 MB |
| RAM | 128 MB |
| Processor | Embeded high performance processor |
| Lens | / |
| Resolution | / |
| FOV | / |
| Wide dynamic range (WDR) | / |
| Video compression standard | / |
| Focal length | / |