
Hikvision
0,00 ₼
| Button | 0 |
| Installation | Surface mounting |
| Indicator | 0 |
| Protective level | / |
| Power supply method | Two-wire interface |
| Working temperature | -10 °C to 50 °C (14 °F to 122 °F) |
| Working humidity | 10% to 90% (no-condensing) |
| Dimensions | 200 mm × 140 mm × 23.6 mm (7.87" × 5.51" × 0.93") |
| Battery | / |
| Power supply | 24 VDC, 1.5 A |
| Application environment | Indoor |
| Power consumption | ≤ 8 W |
| Language | English, French, Portuguese (Brazil), Spanish, Russian, German, Italian, Polish, Arabic, Turkish, Vietnamese, Hungarian, Dutch, Romanian, Czech, Bulgarian, Ukrainian, Croatian, Serbian, Greek, Portuguese, Slovak |
| Event capacity | 2 MB RAM (without TF card) for events |
| Linked network camera capacity | 16 |
| Linked indoor extensions capacity | 0 |
| Notice capacity | 200 |
| Linked doorphone capacity | / |
| Operating system | Embedded Linux operation system |
| ROM | 32 MB |
| RAM | 128 MB |
| CPU | Embedded processor |
| Screen size | 7-inch |
| Operation method | Capacitive touch screen |
| Type | Colorful TFT screen |
| Resolution | 1024 × 600 |
| Lens | / |
| FOV | / |
| WDR | / |
| Resolution | / |
| Focal length | / |
| Audio compression standard | G.711 U G.711 A |
| Audio input | 1* Built-in omnidirectional microphone |
| Audio output | 1* Buit-in loudspeaker, 8Ω |
| Audio compression bitrate | 64 Kps |
| Audio quality | Noise suppression and echo cancellation |
| Volume adjustment | Adjustable |
| Communication protocol | TCP/IP, SIP2.0, RTSP |
| Wired network | 1* 10 Mbps through 2-wire interface |
| Wi-Fi standard | Wi-Fi 802.11 b/g/n, 2.400-2.4835 GHz |
| Bluetooth version | / |
| 3G/4G standard | / |
| Zigbee | / |
| Alarm input | 8-ch alarm inputs |
| TAMPER | / |
| RS-485 | 1 |
| USB | / |
| TF card | Max to 32 GB (Reserved) |
| Alarm output | 0 |
| Two-wire IP interface | 1 |