
Hikvision
0,00 ₼
| Button | 1 |
| Installation | Surface mounting, flush mounting |
| Indicator | 3 |
| Protective level | IP65 |
| Working temperature | -40° C to +60° C(-40° F to 140° F) |
| Working humidity | 10% to 95% |
| Dimensions | 169 × 110 × 31 mm (6.54” × 4.33” × 1.22”) |
| Battery | / |
| Power supply | From indoor station |
| Application environment | Outdoor |
| Power consumption | < 10 W |
| User capacity | / |
| Face capacity | / |
| Fingerprint capacity | / |
| Event capacity | 200 |
| Linked indoor station capacity | 1 |
| Operating system | Embedded Linux operation system |
| ROM | 32 MB |
| RAM | 256 MB |
| CPU | Embedded MCU Processor |
| Screen size | / |
| Operation method | / |
| Type | / |
| Resolution | / |
| Lens | 2MP HD camera |
| Resolution | Main stream: 1280*720P, 1920*1080p Sub stream: 640*480 |
| FOV | Horizontal: 140° Vertical: 85° |
| WDR | Support |
| Supplement light | Low illumination IR supplement distance:3 m |
| Video compression standard | H.264 |
| Audio compression standard | G.711 U, G.711 A |
| Audio input | 1* Built-in omnidirectional microphone |
| Audio output | 1* Built-in loudspeaker, 8Ω |
| Audio compression bitrate | 64 Kbps |
| Audio quality | Noise suppression and echo cancellation |
| Volume adjustment | Adjustable |
| Communication protocol | TCP/IP, RSTP, SIP2.0 |
| Wired network | Support, 2-Wire wiring |
| Wi-Fi standard | / |
| Bluetooth version | / |
| 3G/4G standard | / |
| Alarm input | 2 (Support Exit button or door contact input) |
| Network interface | 1*10 Mbps through 2-wire interface |
| TAMPER | 1 |
| Exit button | 2 |
| RS-485 | / |
| USB | / |
| Wiegand | / |
| TF card | / |
| Alarm output | 1*12 V/500 mA output |
| Lock control | 2 |
| Door contact input | 2 |
| Power interface | 1 |