
Hikvision
0,00 ₼
| Audio input | 1 built-in omnidirectional microphone |
| Audio compression standard | G.711 U、G.711 A、Opus、AAC-LD、AAC-LC、G.726、G.722.1 |
| Audio output | 1 built-in loudspeaker |
| Audio compression bitrate | 64 Kbps |
| Audio quality | Noise suppression and echo cancellation |
| Volume adjustment | Adjustable |
| Card reading frequency | 13.56 MHz |
| User capacity | 2000 |
| Card capacity | 10000 |
| Linked indoor station capacity | 4 (main indoor station) |
| Sub door station capacity | 16 |
| Alarm input | 4 |
| Network interface | 1 RJ-45, 10/100 Mbps self-adaptive |
| TAMPER | 1 |
| Exit button | 2 |
| RS-485 | 1 |
| USB | / |
| Wiegand | / |
| TF card | Reserved |
| Alarm output | / |
| Lock control | 2 relays, Max. 30 VDC 2 A |
| Door contact input | 2 |
| Screen size | / |
| Operation method | / |
| Type | / |
| Resolution | / |
| Button | 4 physical buttons |
| Installation | Surface mounting |
| Indicator | 3 |
| Protective level | IP65, IK08 |
| Working temperature | -40 °C to 53 °C(-40 °F to 127.4 °F) |
| Working humidity | 10% to 95% (no-condensing) |
| Dimension (W × H × D) | 174 mm × 91 mm × 29 mm (6.9" × 3.6" × 1.1") |
| Battery | / |
| Application environment | Outdoor |
| Power consumption | < 10 W |
| Language | English, Arabic, European French, Russian, European Spanish, Latin American Spanish, Italian, German, Polish, Turkish, Portuguese, Brazilian Portuguese, Uzbek, Kazakh, Czech, Hungarian, Dutch, Romanian, Bulgarian, Ukrainian, Croatian, Serbian, Greek, Lithuanian, Estonian, Latvian, Norwegian, Danish, Slovenian, Slovak, Hebrew, Swedish, Finnish, Mongolian, Vietnamese, Traditional Chinese (Taiwan), Latin American Spanish |
| Network protocol | TCP/IP, RTSP, IPV6, ONVIF |
| Wi-Fi | IEEE802.11b, IEEE802.11g, IEEE802.11n |
| Bluetooth | / |
| 3G/4G | / |
| Received frequency | 2.4 to 2.4835 GHz |
| Transmitted frequency | 2.4 to 2.4835 GHz |
| Bandwidth | 20/40 MHz |
| Frequency power | 802.11b:15 dBm +/- 1.5 dBm 802.11g:15 dBm +/- 1.5 dBm 802.11n(ht20):14 dBm +/- 1.5 dBm 802.11n(ht40):12 dBm +/- 1.5 dBm |
| Operation system | Linux |
| ROM | 32 MB |
| RAM | 256 MB |
| Processor | Embeded high performance processor |
| Lens | 1 |
| Resolution | Main stream:1920p × 1080 and 1280 × 720p Sub stream: 640 × 480p |
| FOV | Horizontal: 124° Vertical: 75° |
| Wide dynamic range (WDR) | Digital WDR/76.9 dB |
| Supplement light | IR light, up to 3 m |
| Video compression standard | H.264; H.265; MJPEG |