
Hikvision
0,00 ₼
| Protocol | HTTPS, RTSP, NTP, FTP |
| API | ONVIF (PROFILE S, PROFILE G, PROFILE T), ISAPI, SDK, ISUP |
| Operating System | Linux |
| Power | 5 VDC, 2.0 A, max. 10 W |
| Client | HikCentral Pro, HikCentral Master Lite |
| Speaker | 1 Built-in speaker, Max. power consumption: 1.3 W, Max. sound pressure level: 96dB (10 cm) |
| MIC | Supported |
| Gyroscope | Supported |
| Operating Condition | Temperature: -20 °C to +55 °C (-4 °F to +131 °F) Humidity: 90% or less (non-condensing) |
| Dimension | 55 mm × 55 mm × 31 mm (2.2" × 2.2" × 1.2") |
| Vibration Motor | Not supported |
| Image Sensor | 1/3" progressive scan CMOS |
| Max. Resolution | 1920 × 1080 |
| Min. Illumination | Color: 0.5 Lu×@ (F2.0, AGC ON) |
| White Light | 2 white light(s) |
| Focal Length | 4.15 mm |
| FOV | Horizontal FOV: 84° Vertical FOV: 52° Diagonal FOV: 102° |
| Aperture | F2.0 |
| Video Format | PS, MP4 |
| Sub Stream | 30 fps (720 × 576) |
| Video Compression | H.264, H.265 |
| Main Stream | 60 Hz: 30 fps (1920 × 1080, 1280 × 720, 720 × 576) |
| Image Format | JPEG |
| Image Resolution | 5 MP, 16 MP, 30 MP, 40 MP |
| Audio Type | 1 built-in mic(s),1 speaker(s) |
| Indicator | 2 Indicator(s) for Charging/Working/Recording |
| SIM Card | Only available for models with /GLE :1 (Nano-SIM) |
| Button | Power, Picture capture, SoS |
| Charging Interface | Type-C |
| USB | USB 2.0 |
| Laser Positioning | Supported |
| Basic Event | SOS alarm |
| Smart Event | Fall detection |
| RF | EN 300 328 V2.1.1(BT or 2.4G); EN 62311:2008(BT or 2.4G); EN 55032:2015; EN 61000-3-2:2014; EN 61000-3-3:2013; EN 50130-4:2011 +A1:2014); |
| EMC | CE-EMC: EN 55032: 2015, EN 61000-3-2: 2019, EN 61000-3-3: 2013, EN 50130-4: 2011 +A1: 2014 |
| Safety | CB: IEC 62368-1: 2014+A11, IEC 62368-1: 2018 CE-LVD: EN 62368-1: 2014/A11: 2017, EN IEC 62368-1:2020+A11:2020 CE-LVD: EN 62368-1: 2014/A11: 2017 |
| Environment | CE-RoHS: 2011/65/EU, WEEE: 2012/19/EU, Reach: Regulation (EC) No 1907/2006 |
| Protection | IP67 |
| Audio Compression for Video Recording | G722_1,AAC |
| Audio Compression for Group Intercom | G711_A,G711_MU,G722_1 |
| Audio Bit Rate | G711_A(64 kbps) ,G711_MU(64 kbps),G722_1(16 kbps) ,AAC(64 kbps) |
| Battery Duration | Up to 12 h in 720p resolution¹ |
| Capacity | 3300 mAh |
| Battery Type | Lithium-ion battery, integral |
| Charging Time | ≤ 4 h |
| RAM | 128 MB |
| ROM | 32 GB |
| Bluetooth | BT4.0 |
| Wi-Fi Frequency Band | 2.412 to 2.472 GHz |
| Cellular Network | Only available for models with /GLE: FDD -LTE: B1/B3/B5/B7/B8/B20 TDD -LTE: B38/B40/B41 |
| Positioning Mode | GPS |
| Wi-Fi Protocol | 802.11 a/b/g/n |
| Warranty | 2 years for the device without battery, 1 year for the battery |
| CPU | Single core, 32 bit, Main frequency: 0.96 GHz |
| Encryption | AES128,AES256 |
| Watermark | Supported |