
Hikvision
0,00 ₼
| Protocol | HTTPS, RTSP, NTP, FTP |
| API | ONVIF (PROFILE S, PROFILE G, PROFILE T),ISAPI,SDK,ISUP 5.0 |
| Operating System | Linux |
| Power | 5 VDC, 2 A, max. 10 W |
| Vibration Motor | Supported |
| Operating Condition | -20 °C to 55 °C (-4 °F to 131 °F). Humidity 95% or less (non-condensing) |
| Dimensions | 94 mm × 54 mm × 48 mm (3.7" × 2.3" × 1.9") |
| MIC | Supported |
| Gyroscope | Supported |
| Speaker | Not supported |
| Max. Recording Resolution | 1920 × 1080 |
| Image Sensor | 1/2.8\" progressive scan CMOS" |
| Min. Illumination | Color: 0.03 Lux @ (F2.4, AGC ON), 0 Lux with supplement light |
| Day & Night | Switch IR cut filter automatically |
| Zoom | Not supported |
| Focal Length | 2 mm fixed lens |
| FOV | Horizontal FOV: 102°, Vertical FOV: 55°, Diagonal FOV: 124° |
| Aperture | F2.4 |
| Video Compression | H.264,H.265 |
| Main Stream | 30 fps (1920 × 1080, 1280 × 720, 720 × 576) |
| Sub-Stream | 30 fps, 15fps, 5fps(1280 × 720, 720 × 576) |
| Video Format | PS,MP4 |
| Image Format | JPEG |
| Image Resolution | 5 MP, 16 MP, 30 MP, 40 MP |
| USB | 1 USB 2.0 port(s) |
| Indicator | 1 Dual color Indicator for Charging/Working/Recording/Exception |
| Button | Power,Fn |
| SIM Card | Only available for models with /GLE :1 (Nano-SIM) |
| Charging Interface | Type-C |
| Smart Event | Fall detection |
| RF | EN 301489-1 V2.2.3 EN 301489-3 V2.1.1 EN 301489-17 V3.2.4 EN 301489-52 V1.2.1 EN 301 489-19 V2.2.1 EN 300328 V2.2.2 EN 303413 V1.2.1 EN 300330 V2.1.1 EN 50360:2017 EN 50566:2017 EN 300 440 V2.1.1 EN 301908-1 V15.1.1 EN 301 908-13 V13.1.1 |
| EMC | EN 55032: 2015/A11:2020+A1:2020, EN IEC61000-3-2: 2019/A1:2021, EN 61000-3-3: 2013+A1:2019/A2:2021, EN 50130-4: 2011+A1: 2014 |
| Safety | CB: IEC 62368-1: 2014+A11, IEC 62368-1: 2018 CE-LVD: EN 62368-1: 2014/A11: 2017 |
| Environment | CE-RoHS: 2011/65/EU, WEEE: 2012/19/EU, Reach: Regulation (EC) No 1907/2006 |
| Protection | IP67 |
| Audio Compression for Video Recording | G722_1,AAC |
| Audio Compression for Group Intercom | G711_A,G711_MU,G722_1 |
| Audio Bit Rate | G711_A(64 kbps) ,G711_MU(64 kbps),G722_1(16 kbps) ,AAC(64 kbps) |
| IR Range | Up to 10 m |
| IR Wavelength | 940 nm |
| Capacity | 2700 mAh |
| Battery Type | Lithium-ion battery, dismountable |
| Charging Time | ≤ 4 h |
| Battery Duration | Up to 11h in 720p resolution¹ |
| Capacity | 32 GB eMMC |
| RAM | 128MB |
| Screen Size | 0.88" |
| Display Resolution | 128 × 32 |
| Screen Brightness | Typical value: 150 cd/m² |
| Bluetooth | BT4.0 |
| Wi-Fi Protocol | IEEE 802.11 b/g/n |
| Positioning Mode | GPS |
| Cellular Network | Only available for models with /GLE: GSM: 850/900/1800/1900 WCDMA: B1/B8 FDD -LTE: B1/B3/B5/B7/B8/B20/B28 TDD -LTE: B38/B40/B41 |
| NFC | Not supported |
| Warranty | 2 years for the device without battery, 1 year for the battery |
| CPU | Single core, 32 bit, Main frequency: 0.96 GHz |
| Encryption | AES128 / AES256 |
| Watermark | Supported |
| Image Stabilization Algorithm | Not supported |
| Group Intercom | Not supported |
| Drop Test | MIL-STD-810G, 2 m drop test |