
Hikvision
0,00 ₼
| Working Temperature | -20 °C to +55 °C (-4 °F to +131 °F) |
| Working Humidity | ≤ 90% |
| Ingress Protection Level | IP67 |
| Drop resistant | 2 m |
| Dimensions (L × W × H) | 75 × 55 × 24 mm (3.0 × 2.2 × 0.9 inch) |
| Buttons | Power switch, recording button, tag button, mute button. |
| USB Interface | Mini USB 2.0 |
| Charging | Charging via USB interface |
| Battery | A battery with 2,800 mAh capacity which can record videos up to 12 hours in 720p resolution and 10 hours in 1080p resolution. |
| Capacity | A built-in storage chip of 32 GB |
| Satellite Positioning | Built-in GPS module |
| Type | 1/3” CMOS |
| FOV | Horizontal FOV: 102° Vertical FOV: 53° Diagonal FOV: 127° |
| Video Input | 1080p |
| Video Compression | H.264, H.265 |
| Video Resolution | 1920 × 1080, 1280 × 720, 720 × 576 |
| Main stream | 1080p/25 fps |
| Sub-stream | 720p/25fps |
| Video Format | .mp4 |
| Shutter | Digital shutter |
| Day & Night | IR cut filter with auto switch |
| White Balance | Auto |
| Flashing Light | Supported |
| Laser Positioning | Supported |
| Wi-Fi | DS-MCW405/32G: don't support DS-MCW405/32G/GPS/WIFI: support,802.11b/g/n 802.11b/g/n |