
Hikvision
0,00 ₼
| Protocol | HTTPS, RTSP, NTP, FTP |
| API | ONVIF (PROFILE S, PROFILE G, PROFILE T),ISAPI,SDK,ISUP |
| Operating Condition | -20 °C to 55 °C (-4 °F to 131 °F). Humidity 95% or less (non-condensing) |
| Power | 5 VDC, 2.0 A, max. 10 W |
| Dimensions | 82.6 mm × 58 mm × 29 mm (3.3" × 2.3" × 1.1") |
| Operating System | Android 9.0 |
| Client | HikCentral Pro,HikCentral Master |
| MIC | Supported |
| Speaker | 1 built-in speaker(s), max. power consumption: 1 W, max. sound pressure level: 87 dB (10 cm) |
| Image Sensor | 1/3 progressive scan CMOS" |
| Max. Recording Resolution | 2688 × 1512 |
| Min. Illumination | Color: 0.11 Lux @ (F2.2, AGC ON), 0 Lux with supplement light |
| Day & Night | Switch IR cut filter automatically |
| Zoom | 4x Digital |
| White Light | 1 white light(s) |
| Focal Length | 2.4 mm fixed lens |
| FOV | Horizontal FOV: 126°, Vertical FOV: 70°, Diagonal FOV: 144° |
| Aperture | F2.2 |
| Video Compression | H.264,H.265 |
| Video Format | MP4,PS |
| Main Stream | 60 Hz: 30 fps (2688 ×1512, 1920 × 1080, 1280 × 720, 720 × 576) |
| Sub-Stream | 30 fps(1920 × 1080, 1280 × 720, 720 × 576) |
| Pre-record & Post-record | Pre-record: 60/10/5/3 s, Post-record: 60/10/5/3 s |
| Image Format | JPEG |
| Indicator | 2 indicator(s) for charging/working/recording/exception |
| Button | Power,Video recording,Audio recording,Picture capture,PTT,SOS,Fn |
| Audio Type | 1 built-in mic(s),1 speaker(s) |
| SIM Card | Only available for models with /GLE /5G:, 1 Nano-SIM card(s) |
| Charging Interface | Type-C, Pogo Pin |
| USB | 1 USB 2.0 port(s) |
| RF | EN 300 328 V2.1.1 (BT or 2.4G),EN 62311:2008 (BT or 2.4G),EN 55032:2015,EN 61000-3-2:2014,EN 61000-3-3:2013,EN 50130-4:2011+A1:2014) |
| EMC | CE-EMC: EN 55032: 2015,EN 61000-3-2: 2019,EN 61000-3-3: 2013,EN 50130-4: 2011 +A1: 2014 |
| Safety | CB: IEC 62368-1: 2014+A11,IEC 62368-1: 2018,CE-LVD: EN 62368-1: 2014/A11: 2017,EN IEC 62368-1:2020+A11:2020,CE-LVD: EN 62368-1: 2014/A11: 2017 |
| Environment | CE-RoHS: 2011/65/EU,WEEE: 2012/19/EU,Reach: Regulation (EC) No 1907/2006 |
| Protection | IP68: IEC 60529-2013,MIL STD 810G |
| Audio Compression for Video Recording | G722,AAC |
| Audio Compression for Audio Recording | PCM |
| Audio Compression for Group Intercom | G711.A,G711.U,G722 |
| Audio Bit Rate | G722(16 kbps) ,AAC(dynamic),PCM(256 kbps),G711.A(64 kbps) ,G711.U(64 kbps) |
| IR Range | Up to 10 m |
| IR Wavelength | 850 nm |
| Battery Type | Lithium-ion battery, integral |
| Capacity | 3220 mAh |
| Charging Time | ≤ 4 h |
| Battery Duration | Up to 12 h in 720p resolution¹ |
| RAM | 2 GB |
| ROM | 64 GB by default, 128/256 GB optional |
| Display Resolution | 320 × 240 |
| Screen Size | 2.0" |
| Touchscreen | Supported |
| Bluetooth | BT4.2 |
| Wi-Fi Protocol | 802.11 a/b/g/n/ac |
| Wi-Fi Frequency Band | 2.412 to 2.472 GHz,5.15 to 5.25 GHz,5.725 to 5.875 GHz |
| Cellular Network | Only available for models with /GLE:, GSM: 850/900/1800/1900,WCDMA: B1/B8,FDD -LTE: B1/B3/B4/B7/B20/B28,TDD -LTE: B34/B38/B39/B40/B41 |
| Positioning Mode | GPS |