
Hikvision
0,00 ₼
| Protocol | HTTPS, FTP, NTP, SADP, ISAPI |
| Client | HikCentral Pro,HikCentral Master |
| Dimensions | 635 mm × 604.6 mm × 108.7 mm (25" × 23.8" × 4.3") |
| Installation Method | Desk-mounted,Wall-mounted,Movable bracket |
| Operating Condition | -10 °C to 55 °C (-14 °F to 131 °F). Humidity 95% or less (non-condensing) |
| Operating System | Linux, Android 5.1.1 |
| Power | 100 to 240 VAC, max. 500 W |
| Storage Condition | -25 °C to 50 °C (-13 °F to 122 °F). Humidity 95% or less (non-condensing) |
| Web Browser | Plug-in required live view: IE 10+, Plug-in free live view: Chrome 57.0+, Firefox 52.0+ |
| Base Paramaters | 5 VDC, 1.5 A for each channel, rate ≥ 5 MB/s |
| Body Camera Access Number | Up to 32 body camera(s) |
| Button | Power |
| General Interface | 1 × RJ45,1 × RS-232,1 × USB 2.0,1 × USB 3.0 |
| Indicator | 2 indicator(s) for charging/working/recording/exception |
| HDD | Up to 6 disk(s) (Max. 8 TB for each disk) and default 1*2 TB |
| RAM | 2 GB |
| Display Resolution | 1920 × 1080 |
| Screen Type | LCD |
| Touchscreen | Supported |