
Hikvision
0,00 ₼
| Protocol | HTTPS, RTSP, NTP, FTP |
| API | ISAPI, ISUP |
| Operating Condition | -10 °C to 55 °C (14 °F to 131 °F). Humidity 95% or less (non-condensing) |
| Operating System | Linux |
| Web Browser | Plug-in required live view: IE 10+Plug-in free live view: Chrome 57.0+, Firefox 52.0+Local service: Chrome 57.0+, Firefox 52.0+ |
| Client | HikCentral Pro, HikCentral Master |
| Speaker | 1 Built-in speaker, Max. power consumption: 5.5 W, Max. sound pressure level: 79dB (11 cm) |
| Installation Method | Desk-Mounted |
| Power | 12 VDC, 10.0 A, max. 120 W |
| Dimension | 265 mm × 230 mm × 60 mm (10.43" × 9.06" × 2.36") |
| Body Camera | Up to 8 body cameras or 8 nameplate cameras |
| Indicator | 1 power indicator, 1 hard disk indicator, 1 network indicator, 8 status indicators (for charging and data transmission status) |
| Button | Power |
| Ethernet | 2 RJ45 10M/100M/1000M self-adaptive ethernet port(s) |
| USB | USB 2.0 |
| Charging Interface | Type-C |
| Base | 5 VDC, 1.5 A for each channel, backup speed ≥ 8 MB/s |
| General | 1 RS-232, 1 power supply |
| HDMI | x1 |
| EMC | CE-EMC: EN 55032: 2015+A1: 2020, EN IEC 61000-3-2: 2019+A1: 2021, EN 61000-3-3: 2013+A1: 2019, EN 50130-4: 2011+A1: 2014 |
| Safety | CB: IEC 62368-1: 2014 CE-LVD: EN 62368-1: 2014+A11: 2017 |
| Environment | CE-RoHS: 2011/65/EU |
| HDD | Up to 2 disks (Max. 8 TB for each disk) and default 2 TB |
| RAM | 1 GB |