
Hikvision
0,00 ₼
| Protocol | HTTPS, RTSP, NTP, FTP |
| API | ONVIF (PROFILE S, PROFILE G, PROFILE T), ISAPI, SDK, ISUP |
| Operating Condition | -10 °C to 55 °C (14 °F to 131 °F). Humidity 95% or less (non-condensing) |
| Operating System | Linux, Android 5.1.1 |
| Web Browser | Plug-in required live view: IE 10+ |
| Client | HikCentral Pro, HikCentral Master |
| Speaker | 1 Built-in speaker, Max. power consumption: 2 W, Max. sound pressure level: 99dB (10 cm) |
| Installation Method | Desk-Mounted, Wall-Mounted, Cell-Mounted, Movable Bracket |
| Power | 100 V AC ~ 240 V AC, max. 420 W |
| Dimension | 590 mm × 586 mm × 93 mm (23.23" × 23.07" × 3.66") |
| White Light | Supported |
| Focal Length | 4.3 mm |
| FOV | 79° |
| Aperture | F 2.5 |
| Body Camera Access Number | 8-32 body cameras |
| Indicator | 1 indicator for power, every dock has 1 tricolor indicator. |
| Button | Power |
| Ethernet | 1 RJ45 10M/100M/1000M self-adaptive ethernet port(s) |
| USB | 1 for USB 2.0, 1 for USB 3.0 |
| Charging Interface | Type-C |
| Fingerprint Module | Supported |
| RF | CE-RED: EN 300 330 |
| EMC | CE-EMC: EN 55032: 2015/A1:2020, EN IEC 61000-3-2: 2019/A1:2021, EN 61000-3-3: 2013/A2:2021, EN 55035: 2017/A11:2020 |
| Safety | CB: IEC 62368-1: 2014, IEC 62368-1: 2018 CE-LVD: EN 62368-1: 2014/A11: 2017 |
| Environment | CE-RoHS: 2011/65/EU |
| HDD | Up to 4 disks (Max. 8 TB for each disk) and default 2 TB |
| RAM | Android:2 GB and Linux:2GB,4GB in total |
| Screen Type | TFT |
| Resolution | 1920 × 1080 |
| Screen Size | 13.3" |
| Touchscreen | Supported |
| NFC | Working Frequency: 13.56 MHzProtocol Standard: ISO14443A/B, ISO15693, NFC-IP1, NFC-IP2, etc.Label Standard: M1 card (S50, S70), CPU card, NFC label, etc. |