
Hikvision
0,00 ₼
| Working Temperature | -20 °C to +55 °C (-4 °F to +131 °F) |
| Working Humidity | ≤ 90% |
| Ingress Protection Level | IP65 |
| Dimensions (L × W × H) | 81.5 × 54.5 × 26 mm (3.2 × 2.1 × 1.0") |
| Buttons | Power switch, Recording button, taping button, capture button, two-way audio button, menu button, up button, down button, OK button. |
| USB Interface | Mini USB 2.0 |
| Charging | Charging via USB interface Mini USB interface, USB socket charger |
| Battery | A dismountable battery with 1,650 mAh capacity which can record videos of 1080p for 7 hours, and record video of 720 × 576p for 8 hours. |
| Capacity | A built-in storage chip of 32 GB/64 GB |
| Dimensions | 2.0" TFT LCD |
| Satellite Positioning | DS-MH2211/32G(B):Not supported, DS-MH2211/32G/GPS/WIFI(B):Supported. DS-MH2211/64G/GPS/WIFI(B):Supported. |
| Type | 1/3” CMOS |
| FOV | Horizontal FOV: 110° |
| Video Input | 1080p |
| Video Compression | H.264, H.265 |
| Video Resolution | 1080p/25 fps, 720p/25 fps, 720 × 576/25 fps |
| Main stream | 1080p/25fps |
| Sub-stream | 720p/25fps |
| Video Format | .mp4 |
| Picture Resolution | Up to 30 MP |
| Picture Format | .jpg |
| Shutter | Digital shutter |
| Day & Night | IR cut filter with auto switch |
| White Balance | Auto |
| Flashing Light | Supported |
| Laser Positioning | Supported |
| Wi-Fi | DS-MH2211/32G(B):Not supported, DS-MH2211/32G/GPS/WIFI(B):Supported. 802.11b/g/n DS-MH2211/64G/GPS/WIFI(B):Supported. 802.11b/g/n |