
Hikvision
0,00 ₼
| Operation temperature | -10 °C to 55 °C (14 °F to 131 °F) |
| Operation humidity | 10% to 90% |
| Dimension (W×H×D) | 35 × 64 × 11.2 mm |
| Power supply | 1 × CR2032 battery |
| Power consumption | Max current: 40 mA Quiescent current: 0.4 uA |
| Battery life | Up to 2 years (standby time) |
| Number of buttons | Four buttons |
| Configuration of buttons | I key II key |
| Transmission technology | 868.0-868.6 MHz |
| Transmission range (free space) | Up to 900 m (Between control panel and detectors/peripherals in open space and without nearby frequency band interference). *In actual applications, the maximum transmission distance may be affected by Radio Frequency environment and depends on the connected devices. |
| Maximum effective radiated power (ERP) | 10 mW max |
| Radio signal modulation | 2GFSK |