
Hikvision
0,00 ₼
| Installation method | Wall mounting |
| Dimension(WxHxD) | 170.0 × 170.0 × 38.6 mm |
| Shell material | Plastic |
| Color | White |
| Auto paring | Supported |
| Battery type | Built in Battery Li |
| Power supply | 100 VAC to 240 VAC |
| Operation humidity | 10% to 90% |
| Operation temperature | ﹣10°C to +55°C (The battery can not be charged at temperature lower than 0°C, please make sure the adapter is connected) |
| Battery life span | Up to 24 hours at normal temperature(The battery working time can be significantly reduced at low temperatures) |
| Serial port | 2, for debug |
| Tamper-Proof | 1, front and back |
| Power switch | 1 |
| Keypad | LCD keypad not support |
| RF frequency | 433 MHz |
| RF method | Two-way communication |
| RF modulation | 2GFSK |
| RF distance | 800 m (open area) |
| Wireless security | AES-128 |