
Hikvision
0,00 ₼
| Operation temperature | –10 °C to 55 °C |
| Operation humidity | 10% to 90% |
| Shell material | PC+ABS |
| Dimension(WxHxD) | 155 × 155 × 35mm |
| Audio output | 1, 1.5W |
| Partition | 4 |
| Onboard video clips | Up to 2-ch onboard video |
| Tamper-Proof | Tampering alarm |
| Schedule | Auto Arm/Disarm Schedule |
| SMS notification | Support |
| Phone call notification | Support |
| Phone numbers | 8 |
| Signal strength indication | ;Signal Strength Indicators (SSI); |
| Firmware undate tools | Web client / iVMS-4200 / Hik-Connect |
| Configuration tools | Web client / iVMS-4200 / Hik-Connect |
| Application | iVMS-4200, and mobile APP |
| Protocol | SIA - Contact ID; EHome v5.0 |
| IC Card | 12 |
| User | 13 (1 installer, 1 administrator, and 11 general user) |
| Power supply | 5 VDC,10 W |
| Battery type | 4520 mAh lithium backup battery |
| Battery life span | supports up to 12h power supply |
| Power Consumption | < 5.6 W |
| Alarm input | 32 |
| Alarm output | 32 |
| Indicator | LED |
| RF Frequency | 868MHz |
| RF Modulation | 2GFSK |
| RF Range | 800m (Open Area) |
| Keyfob | 8 |
| Wireless siren | 4 |
| Tag reader | 4 |
| Keypad | 4 |
| Wired network | 10M/100M Self-adaptive |
| Network encryption | AES-128 encryption |
| Cellular network | 3/4g |
| Wi-Fi Standard | 802.11b/g/n |
| Wi-Fi Encryption | Supported |
| Wi-Fi Channel | 2.4 G |