
Hikvision
0,00 ₼
| Network Storage | TF |
| Protocols | TCP/IP, HTTP, DHCP, DNS, RTP, RTSP, NTP, FTP Upload Pictures |
| Security | User Authentication, Heartbeat, NTP |
| API | ISAPI, SDK |
| Working Temperature | -30°C to 70°C (-22°F to 158°F) |
| Working Humidity | 90% or less (non-condensing) |
| Power Supply | 12 VDC, PoE (802.3af) |
| Power Consumption | 12 VDC, 1.0 A, 20 W |
| Protection Level | IP67, IK10 |
| Image Sensor | 1/2.8" Progressive Scan CMOS |
| Min. Illumination | Color: 0.002Lux@(F1.2, AGC ON) B/W: 0.002Lux@(F1.2, AGC ON) |
| Shutter Speed | 1/30 s to 1/100,000 s |
| Lens | 3.1 mm to 9 mm |
| IR Cut Filter | Support |
| Max. Resolution | 1920 × 1200 |
| Image Settings | Saturation: 0 to 100 Brightness: 0 to 100 Contrast: 0 to 100 Gain: 0 to 100 3D DNR: Off, Normal and Expert modes are selectable. White balance: White Balance 1 and White Balance 2 are selectable. |
| Image Format | JPEG |
| Frame Rate | 25 fps(1920 × 1200) |
| Video Compression | H.265, H.264 |
| Video Bit Rate | 32 Kbps to 16 Mbps |
| Serial Port | 1 RS-485 Port, 1 RS-232 Port |
| Built-in LED | 2 built-in LEDs |
| Audio Output | 1-ch audio output |
| Triggered Input | 3-ch triggered input, including 1-ch I/O triggered input and 2-ch alarm input |
| Relay Output | 2-ch relay output, support open/close of barrier gates |
| Memory Card Slot | 1 TF card slot, up to 128GB |
| Communication Interface | 1 RJ45 10M/100M/1000M Ethernet port |
| Vehicle Color | Red, yellow(including orange), green, blue, purple, brown, white, grey(including silvery), black |
| Vehicle Brand | Hyundai, Toyota, Kia, Honda, Volkswagen, Benz, Nissan, Ford, ISUZU, BMW, Chevrolet, Mitsubishi, Renault, Opel, Suzuki, Skoda, Daewoo, Audi, Mazda, Hino, Peugeot, Ssang Yong, Citroen, Fiat, Scania, MAN, Volvo, Lexus, Seat, Land Rover, Daihatsu, UD Trucks, Subaru, IVECO, MINI, Jeep, Porsche, Chery, Dodge, Chrysler, Acura, Alfa Romeo, Great Wall, Infiniti, Smart, SAIC Maxus, JAC, Jaguar, GMC, Lincoln, JMC, SAAB, FAW, Yutong, Mercury, Joylong, Geely, Cadillac, Jinbei, Ankai, Haima, Foton, King Long, Dongfeng, Emgrand |
| Country/Region supported by ANPR | European and Russian-Speaking Regions: Turkey, Croatia, Slovakia, Czech Republic, Bulgaria, Macedonia, Hungary, Greece, Poland, France, Netherlands, Switzerland, Spain, United Kingdom, Ireland, Germany, Italy, Austria, Israel, Ukraine, Kyrgyzstan, and Russian Federation |
| ANPR Recognition Accuracy (Under recommended installation and lighting conditions) | Capture rate > 98% Vehicle moving direction recognition accuracy > 96% Mistaken capture rate < 2% (entrance/exit), < 5% (checkpoint) European and Russian-Speaking Regions: LPR accuracy > 98% Country/Region recognition accuracy > 98% |
| Vehicle Type | Car (including SUV, MPV, Pickup)/truck/bus/van |
| Analytic | Support ANPR |
| LED Control | Support automatic light control/time control of LEDs |
| Picture Format | JPEG with configurable quality |