
Hikvision
0,00 ₼
| Protection | IP65: IEC 60529-2013 |
| Environment Noise Filtering | Yes |
| Audio Sampling Rate | 8 kHz/16 kHz/32 kHz/48 kHz |
| Audio Compression | MP2L2/AAC/MP3/AAC-LC |
| Audio Bit Rate | 32 to160 Kbps(MP2L2)/16 to 64 Kbps(AAC)/8 to160 Kbps(MP3) |
| Image Sensor | 1/1.8" Progressive Scan CMOS |
| Max. Resolution | Panoramic View: 7168 × 2160 Tracking Shot: 1920 × 1080 |
| Min. Illumination | 0.03 Lux(F1.0 AGC ON) |
| Shutter Time | 1/60 s to 1/2000 s |
| Linkage | Upload to FTP/NAS/memory card,notify surveillance center,send email,trigger recording |
| Power | 12 VDC ± 25%, 1 A, max. 12 W,Ø5.5 mm coaxial power plug, PoE: IEEE 802.3at, Class 4, max. 14 W |
| Material | Plastic |
| Dimension | 198.1 mm × 208.5 mm × 57.5 mm (7.8" × 8.2" × 2.3") |
| Package Dimension | 270 mm × 270 mm × 120 mm (10.6" × 10.6" × 4.7") |
| With Package Weight | Approx. 1000 g (2.2 lb.) |
| Startup and Operating Conditions | -20 °C to 60 °C (-4 °F to 140 °F). Humidity 95% or less (non-condensing) |
| General Function | Heartbeat,mirror,flash log,password reset via email,pixel counter,anti-banding |
| On-Board Storage | Built-in eMMC storage, up to 200 GB |
| Built-in Microphone | Yes, 2 built-in microphones |
| Reset Key | Yes |
| Focal Length & FOV | 2.0 mm: horizontal FOV: 200° ± 10°, vertical FOV: 56° 2.8 mm: horizontal FOV: 200° ± 10°, vertical FOV: 56° |
| Lens Mount | M16 |
| Iris Type | Fixed |
| Aperture | 2 mm: F1.0 2.8 mm: F1.43 |
| Network Storage | NAS (NFS, SMB/CIFS) |
| Simultaneous Live View | Up to 20 channels |
| API | ONVIF (Profile S, Profile G),ISAPI,SDK,ISUP |
| Protocols | TCP/IP, ICMP, HTTP, HTTPS, SNMP, FTP, DHCP, DNS, DDNS, RTP, RTSP, RTCP, NTP, UPnP, SMTP, IGMP, QoS, IPv4, IPv6, UDP, Bonjour, SSL/TLS, WebSocket, WebSockets. SFTP, 802.1X |
| User/Host | Up to 32 users 3 user levels: administrator, operator, and user |
| Web Browser | Local service: IE11, Chrome 57.0+, Firefox 52.0+, Edge 89+ |
| Main Stream | Panoramic View: H.264/H.265: 50Hz: 25fps (7168 × 2160, 3328 × 1024) 60Hz: 30fps (7168 × 2160, 3328 × 1024) Tracking Shot: H.264/H.265: 50Hz: 25fps (1920 × 1080, 1280 × 720) 60Hz: 30fps (1920 × 1080, 1280 × 720) |
| Video Compression | Panoramic View: Main Stream: H.265/H.264/H.264+/H.265+ Tracking Shot: Main Stream: H.265/H.264/H.265+/H.264+ |
| Video Bit Rate | Panoramic View: 16 Mbps to 64 Mbps Tracking Shot: 4 Mbps to 16 Mbps |
| H.264 Type | Baseline Profile,Main Profile,High Profile |
| H.265 Type | Main Profile |
| Bit Rate Control | CBR,VBR |