
Hikvision
0,00 ₼
| Protocols | Motion detection, Tampering alarm, Network disconnect, IP address conflict, Storage exception |
| Security | TCP/IP, UDP, ICMP, HTTP, HTTPS, FTP, DHCP, DNS, DDNS, RTP, RTSP, RTCP, PPPoE, NTP, UPnP, SMTP, SNMP, IGMP, QoS, IPv6, Bonjour |
| Simultaneous Live View | ONVIF (PROFILE S, PROFILE G), ISAPI |
| Detection | NAS (Support NFS,SMB/CIFS), ANR |
| General Function | User Authentication, Watermark, IP address filtering, Anonymous access |
| Power Supply | -30°C – 60 °C (-22 °F – 140 °F), Humidity 95% or less (non-condensing), -H: -40 °C – 60 °C |
| Power Consumption | 12 V DC ± 10%/PoE (802.3at); (24 V AC/PoE) |
| Accessory | IK10 |
| Shipping Weight | 22W |
| Image Sensor | 1/1.8’’ Progressive Scan CMOS |
| Min. Illumination | 0.002 Lux @ (F1.2, AGC ON) |
| Shutter Speed | 1/25 s - 1/100,000 s |
| Angle Adjustment | Pan: 0°~360°, tilt: 45°~90° |
| WDR | Digital WDR |
| Day & Night | IR Cut Filter |
| Lens | 5mm ×4, Pan: 180°, Tilt:78.4° |
| Lens Mount | CS |
| Image Enhancement | BLC/ 3D DNR/ROI/Defog |
| Day/Night Switch | Auto/Schedule/Triggered by Alarm In |
| Picture Overlay | LOGO picture can be overlaid on video with 128 × 128 24bit bmp format |
| Image Settings | Saturation, Brightness, Contrast, Sharpness adjustable by client software or web browser |
| Sub-Stream | Mode 1:,50Hz: 25fps (704× 320) 60Hz: 30fps(704× 320),Mode 2:,50Hz: 25fps(480 × 768, 320× 512),60Hz: 30fps(480 × 768, 320× 512) |
| Max. Resolution | 4096 × 1800 |
| Main Stream | Mode 1:,50Hz: 25fps(4096 × 1800, 3840× 1680),60Hz: 30fps(4096 × 1800, 3840× 1680),Mode 2:,50Hz: 25fps(2400 × 3840, 1200 × 1920); ,60Hz: 24fps(2400 × 3840), 30fps(1200 × 1920) |
| Communication Interface | Built-in Micro SD/SDHC/SDXC slot, up to 128 GB |
| Alarm | 1-ch 3.5 mm audio in( Mic in/Line in)/out interface |
| Video Output | 1 RJ45 10M/100/1000M Ethernet port, 1 RS-485 interface |
| On-board Storage | 1 input, 1 output (up to DC24V 1A or AC110V 500mA) |
| H.264 Type | Baseline Profile/Main Profile/High Profile |
| Video Compression | H.264/ MJPEG |
| Audio Compression | G.711/G.722.1/G.726/MP2L2/AAC/PCM |
| Video Bit Rate | 32 Kbps to 16 Mbps |
| Audio Bit Rate | 64Kbps(G.711) / 16Kbps(G.722.1) / 16Kbps(G.726) / 32-192Kbps(MP2L2) / 16-64Kbps(AAC) |
| Accuracy | 2850g |