
Hikvision
0,00 ₼
| EMC | CE-EMC: EN 55032:2015+A1:2020, EN 50130-4:2011+A1:2014, EN IEC 61000-3-2:2019+A1:2021, EN 61000-3-3:2013+A1:2019+A2:2021 |
| Safety | CB: IEC 62368-1: 2014, CE-LVD: EN 62368-1: 2014/A11: 2017 |
| Environment | CE-RoHS: 2011/65/EU, WEEE: 2012/19/EU, Reach: Regulation (EC) No 1907/2006 |
| RF | CE-RED: EN 301 489-1 V2.2.3, EN 301 489-17 V3.2.4, EN 300 328 V2.2.2, EN IEC 62311: 2020 |
| Protection | IP67: IEC 60529-2013 |
| Max. Resolution | 1600 × 1200,others: 1280 × 720, 640 × 480, 320 × 240 |
| Min. Illumination | Color: 0.05 Lux @ (F1.2, AGC ON) |
| Shutter Time | 1/6 s to 100,000 s |
| DORI | D: 82.2 m, O: 32.6 m, R: 16.4 m, I: 8.2 m |
| Power | 3.6 VDC ± 20%, 1 A, max. 3.6 W,Built-in battery, non-rechargeable |
| Material | Main body: Plastic |
| Dimension | 93 mm × 61.2 mm × 36 mm (3.66" × 2.41" × 1.42") |
| Package Dimension | 187 mm × 122 mm × 55 mm (7.36" × 4.8" × 2.17") |
| With Package Weight | Approx. 360 g (0.794 lb.) |
| Storage Conditions | -30 °C to 60 °C (-22 °F to 140 °F). Humidity 95% or less (non-condensing) |
| Startup and Operating Conditions | -30 °C to 60 °C (-22 °F to 140 °F). Humidity 95% or less (non-condensing) |
| Language | 33 languages: English, Russian, Estonian, Bulgarian, Hungarian, Greek, German, Italian, Czech, Slovak, French, Polish, Dutch, Portuguese, Spanish, Romanian, Danish, Swedish, Norwegian, Finnish, Croatian, Slovenian, Serbian, Turkish, Korean, Traditional Chinese, Thai, Vietnamese, Japanese, Latvian, Lithuanian, Portuguese (Brazil), Ukrainian |
| Supplement Light Type | White Light |
| Supplement Light Range | Up to 0.2 m |
| Day/Night Switch | Auto |
| Wide Dynamic Range (WDR) | Digital WDR |
| Image Enhancement | BLC,3D DNR |
| Reset Key | Yes,support magnetic reset |
| Focal Length & FOV | 4 mm, horizontal FOV 94.2°, vertical FOV 76.9°, diagonal FOV 115.8° |
| Lens Type | Fixed focal lens, 4 mm |
| Iris Type | Fixed |
| API | Open Network Video Interface, ISAPI, SDK, ISUP |
| User/Host | Up to 32 users 3 user levels: administrator, operator, and user |
| Network Storage | NAS (NFS, SMB/CIFS),NVR |
| Client | iVMS-4200,Hik-Connect,HCP |
| Web Browser | Plug-in required live view: IE 10, IE 11, Plug-in free live view: Chrome 57.0+, Firefox 52.0+, Edge 89+, Safari 11+, Local service: Chrome 57.0+, Firefox 52.0+, Edge 89+ |
| Wi-Fi Protocol | IEEE802.11b,IEEE802.11g,IEEE802.11n |
| Frequency Range | 2.4 GHz to 2.4835 GHz |
| Channel Bandwidth | 20/40 MHz |
| Modulation | 802.11b: CCK, QPSK, BPSK, 802.11g/n: OFDM |
| Wireless Range | Up to 100 m (The performance varies based on actual environment) |